Mesajı Okuyun
Old 05-06-2008, 16:45   #485
ege

günün hatta haftanın sonuna doğru ,
yürütmenin durdurma kararına rağmen "mevcut hukuki durum,bizim işlemimizdir" deyip kararı uygulayamayacağını belirten vergi dairesinin telefonunu kapattıktan sonra, sinirimi yatıştırmak için gittiğim bir meslekdaşımın bürosunda duyduğum olayı sizlerle paylaşayım dedim

Bir tazminat davası sonucunda dosya Yargıtay'dan mahkeme kararının "ONANMASI" ile sonuçlanıp, mahkemesine geri geliyor.
Dosyanın Avukatı fotokopi çektirmek için Kararın aslını alıp adliye dışına çıkıyor, ama o sırada gelen bir telefon sebebi ile mahkemeye geri dönemiyor.
Üstelik Kararı çantasında unutuyor!
Aradan bir süre geçince yazı işleri müdürü dosyayı görüp, bu temyiz edilmiş bir dosya neden gönderilmemiş deyip, dosyayı Yargıtay'a yeniden gönderiyor

Yargıtay da dosya yeniden incelenip bu defa Mahkeme kararının "BOZULMASINA" karar veriliyor

Avukat Kararı kendisinde unuttuğunu farkedip mahkemeye gittiğinde, dosyanın Yargıtay'a gönderilmiş olduğunu, üstelik de Karara bağlanmış olduğunu görüyor.
Bu defa Mahkeme Hakimi önce ONAMA ve yeniden temyiz için gönderildiğinde BOZMA verilen dosya hakkında ne yapacağını Yargıtay'a soruyor

Yazı işleri Md. hakkında soruşturma açılmasına Karar veriliyor ama, dosyanın akibeti hakkında şimdi Yargıtay da düşünüyor

Ben anlatan arkadaştan dinledim, ama en azından bugün kendim içim buna hayli güldüm ve ;
"ödeme emirlerine ve uygulanan haczin iptaline ilişkin olarak verilen yürütmenin durdurulması kararından sonra mevcut durum muhafaza edilir, mevcut durum ise bizim işlemimizdir,haciz falan kaldırmayız, Mahkeme ödeme emirlerinin ve haczin iptaline karar vermiş olsa bile biz de bunu temyiz ettik"
diyen vergi dairesine yazdığım dilekçenin içeriğini değiştirdim