Mesajı Okuyun
Old 04-02-2009, 23:18   #10
Av. Ö.Erol Yavuz

Sayın arbitrator,

Sıra cetveline itiraz yollarını vurguladığınız yanıtınız için teşekkür ederim.

Diğer yandan, belirttiğiniz gibi iflasa ilişkin sıra cetveline itiraz yollarının, forum konusu ile herhangi bir ilgisi yoktur.

“Sıra cetveline itiraz davası” (İİK m.142/1) konusuna gelince, gerçekten bu noktada “sıra cetveline şikayetten” (İİK m.142/3) farklı olarak genel mahkemede görülecek davayı belirtmiştim.

Alıntı:
Yazan arbitrator
Konuyu açan arkadaşımızın sorusu haciz yolu ile takipte düzenlenen sıra cetveline icra mahkemesi nezdinde şikayet yoluyla itiraz edilebilecek bir davaya ilişkindir.

Alıntı:
Yazan arbitrator
Somut olay bakımından, sizin sunduğunuz karar uygulanabilirliği olan bir karar değildir

Somut olay açısından farklı düşündüğümüz anlaşılıyor. Mesajımda, gerekçelerimi de belirtmiştim. Sıra cetveline itiraz yerine, şikayet yoluna gidilmesi gerekliliğine ilişkin gerekçelerinizi de belirteceğinizi umuyorum.

Dikkatinizi çekmiş miydi acaba ? Somut olayda, aynı mahçuz iki farklı borçlunun borcu için haczolunmuş, bir başka bakış açısıyla, satış bedelini alması gereken alacaklıyı belirleyebilmek için, önce mahçuzun maliki borçluyu belirlemek gerekiyor.

Saygılarımla.