Mesajı Okuyun
Old 12-12-2011, 09:51   #16
kezzy

Alıntı:
Yazan hazein
Sn. Yıldız İİK'nun 8. maddesi düzenlemesine çok sevindiğinizi yazmışsınız.

Neden sevindiğiniz anlatmak için de gerekçesiz ret kararlarını yazmışsınız.

En son hangi gerekçesiz ret kararı ile karşılaştınız yazarsanız daha somut olur aslında. Gerekçesini oraya yazmasa da ret kararlarının bir kanuni veya değil bir gerekçesi vardır ret eden icra müdürünün. Bu gerekçenin ne olduğunu sorun, anlatır.

Halihazırda ret kararları zaten gerekçeli veriliyor. Ret kararı veren bir icra müdürü gerekçe yazma gereği duyuyor zaten. Çünkü kararın merciiye gideceğini biliyor. Yeni düzenleme kabul kararlarına da gerekçe yazma zorunluluğu getiriyor. Bir düşünün İstanbul'da çalışan bir avukatsınız. Karar almak için müdürün önüne gidiyorsunuz. Sizden önce 20 yada 30 dosyası olan ve bu dosyalarda tapu trafik banka talepleri olan bir avukat arkadaşınız var. İcra müdürü her talep için alıyor eline kalemi ya da bilgisayardan. Karar alıyor "yukarıda tarafları ve nosu yazılı dosyada şu tarihte ödeme emri borçluya düzenlenerek şu tarihte tebliğ edildiği görülmüş, şu tarihte de ödeme emrinin kesinleştiği kanaatine varılmıştır. Bunun yanında alacaklı vekilinin talebi incelenmiş alacaklı vekilinin dosyada yetkili vekil olduğu görülmüştür. Alacaklı vekilinin talebi İİK'nun .... maddesi ve Yargıtay 12. Hukuk Dairesinin ilgili kararlarına uygun olduğu görülerek talebin kabulüne karar verilmiştir" yazıyor.

Günde 4 avukat 100 dosya ile akşama mesaiye kalırız artık. Yada yazıl talep getiren vekil arkadaşlarımızdan yazılı gerekçeli karar da getirmelerini rica ederiz.

Dua edin sizin önünüzde duran ve 20 - 30 dosyası olan vekil arkadaşınız yazılı talebi yanında yazılı gerekçeli kararı da olsun. Yoksa size sıra gelmez vallahi.

Sayın hazein benim başıma gelen olay sanırım sizin savunduğunuz tezi çürütecektir.
Lütfen bknz: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=64100

Verilen karar da ben bir gerekçe göremiyorum