Mesajı Okuyun
Old 10-10-2008, 19:19   #1
Konuk

Kitap dayı şiddetine karşı ne yapmalıyım

merhaba
ben serbest muhasebeci mali müşavir olarak kendi muhasebe bürosunda çalışan, evli, 7 aylık bir bebek sahibi bir bayanım.
özdayımın sahibi olduğu şirketin muhasebe işlerinide yapmaktaydım.geçenlerde büroma geldi odamda oturup konuşurken aramızdaki parasal hesaplarda beni borçlu çıkardı bende yapmış olduğum ödemelerin dekontlarını kendisine gösterdim bunları kabul etmediğini söyleyerek benim borçlu olduğumu söyledi bende o zaman benim borcum yok dedim ve böylece aramızda çıkan tartışma kavgaya dönüştü.kavga sırasında odada erkek kardeşim ve onun kucağındada 7 aylık bebeğimde vardı.masamda bulunan porselen şekerliği kafama fırlattı alnımı sıyırması sonucu kafamda sıyrıklar oluştu çıkan arbedede saçımın 2 bölgesinde para büyüklüğünde saçsız bölgeler oluştu.bu esnada erkek kardeşim araya kucağındaki bebekle girmeye çalıştı sanırım o esnada bebeğede bir darbe geldi çocuk ağladı korkudanmı darbeden mi tam bilmiyorum sadece kardeşimin çocuğa vuruyorsun çığlığını hatırlıyorum.ben minyon tipli 1,58 boylarında 59 kilo bir bayanım ve dayım uzun boylu 110 kiloluk bir adam kardeşimde araya girdi ama fazla birşey yapamadı neticede büro darmadağın oldu ben yaralandım.karakola gidip şikayette bulundum hastanden rapor almam gerektiğini söylediler ve hastaneye gittim orada tedavim yapıldı tetanoz aşısı yapıldı raporla karakola gittim oradan bir polis memuru büroma gönderilerek hasar tespiti yapıldı.her iki evrakta eklenerek ifadem alındı şikayetçi oldum.
şikayetim üzerine dayımı karokaldan çağırarak ifadesini aldılar ayrıca şahit olarak kardeşiminde ifadesini aldılar.
karakola çağrılmak kendisini çok üzmüş bunu yapmayacaktı ben mahkemeye giderde içeri girersem çıkınca onu yaşatmam gibi sözleri benim anneme söyleyerek üstü kapalı şekilde beni tehdit ediyor?
ayrıca diğer dayılarım ve anneannem bu işin burda kapanması gerektiğini davamı geri çekmem gerektiğini ceza almasının daha kötü sonuçları olduğunu söyleyerek beni vazgeçirmeye çalışıyorlar.benim büromda bana darp edilmesini onuruma yakıştırmadığımdan davamı geri almak istemiyorum ama neticede dayım ve ne kadar ceza alır? süreç nasıl işler bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.bu suçun cezası nedir şikayetimi geri almazsam ne olur alırsam ne olur? değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim. sevgilerimle