Mesajı Okuyun
Old 26-04-2007, 19:46   #2
av.sally

Ben mi istedim icra hukukunda çalışmayı tabiki hayır!Sanırım büyük konuşmamın cezası olarak bana bu reva görüldü.1 yıldır hemen hemen hergün borçlu görüşmeleri yapıyorum ve artık sanırım onları tanımaya başladım.Hangisinin nasıl davranacağını borcunu ödememek için ne tür zorluklar çıkarcağını bana hakaret etmeye kalkıp kalkmayacağını sanırım yanılmadan tahmin edecek kıvama geldim.Kapıda girerken gözümün ucuyla bakmak yeterli oluyor inanın bana.Ama icra avukatlrının ortak sıkıntısı ve de değişmez sıkıntısı bu sanırım.Hele dünkü hal beni derinden sarstı doğrusu.Telefonun diğer ucundaki borçlum ablacım evimde ne varsa sattım.Buzdolabımla elektrikli ocağımı sattık bu kadar etti o kadar da pazarlık yaptım ama bu kadara aldılar ne olur yardımcı olun eğer param olursa ne kadar olursa olsun sizin avukatlık ücretinizi de öderim ne olur diyordu.Ne diyebilirdimki ülkedeki tüm hortumculara inat halen iki kuruş parayı denkleştirmek için borçlu kalmamak adına elindeki avucundakini toplayıp getirebilecek kadar namuslu ve dürüst insanlar varmış.