Mesajı Okuyun
Old 06-02-2018, 20:49   #55
hukukbilgisi

Bir dilekçe yazmak için saatlerce uğraştıktan sonra, yorgunluğun ilacı yine yazmaktır, dedim ve bu sefer uydurma bir kişinin ağzından, uydurma bir dilekçe yazdım

ANADOLU AVRUPA ASYA AFRİKA ADLİYESİ
599. AİLE MAHKEMESİ'NE

Davacı : Rukiye Güngörmedi

Davalı : Nuri Güngöstermedi

Konusu : Ortak Hayatın Katlanılamaz Ölçüde Katkı Maddeleriyle Dolu Olmasından Ötürü Boşanma Talebidir.

Açıklamalar :

1) Davalı eşimle 1932 tarihinde evlendik. Bu evlilikten 12 çocuk, 25 torun ve 50.000 TL kredi kartı borcumuz oldu.

2) Evlilik münasebetimizin ilk 40 yılında gayet huzurlu bir şekilde yaşadıktan sonra, eşim kumara başladı. Evliliğimizi katlanılmaz kılan ilk katkı maddesi kumardır. Eşimin okey, pişti, uzun eşek, çelik-çomak gibi oyunlar oynadığına ben bizzat şahidim. Yoksa değil miyim, şimdi tam da emin olamadım. Belki de başkalarından duydum. Belki başkaları benden duydu, onu da bilemedim şimdi. Bu dilekçeyi arzuhalciye yazdırıyorum, bundan dolayı doğru mu yazıyor, yanlış mı onu da bilemiyorum. Yakın gözlüğüm, uzak gözlüğüm, astigmat gözlüğüm, velhasıl hiçbir gözlüğüm yanımda değil. Tam da unutacak günü buldum. Ne diyordum hah...

3) Kumar illetinden kurtulduktan sonra bu Nuri Bey, bu sefer alkol almaya başladı. Allah'ın günü bayiden alkol alıp, alkolle evi dip-bucak temizlemeye başladı. Yoksa içmeye mi başladı, tam da hatırlamıyorum. Belki de alkolle beni yıkıyordu, geçmiş asır, şimdi hatırlayamadım. Bu alkol hususu da, ortak hayatımızı katlanılmaz kılan ikinci katkı maddesidir. Ah Nuri Bey ah! Teneşirlere gelesin de, alkolle yıkasınlar seni...

4) Neyse efendim, yanılmıyorsam evlilik münasebetimizin 70. yılı filandı. Evin içinde yabancı bir kadın dolaşmaya başladı. Düşünüp duruyordum bu kadın kimdir, diye fakat bir türlü sualimin cevabını bulamıyordum. Ah hakim beyim ah, o tarihlerde bana hekimler teşhis koydu, hatırlayamıyormuşum pek çok şeyi. Neyse... Allah'ı var çok hamarat bir kızcaazdı. Evin her işine koşturuyordu. Torunum mu, yiğenim mi öyle bir şeydi galiba. Bir türlü hatırlayamıyorum. Hah, hatırladım! Meğerse bu Nuri Bey, üstüme kuma getirmiş. İşte bu da beşinci katkı maddesi hakim beyim. Sayısını da unuttum, beşinci miydi, yedinci miydi neydi... Kızı bir görseniz saygıda kusur etmiyor, bir dediğimi iki etmiyor öyle muhterem bir kız.

İşte Nuri Bey ve bu kız, galiba ayrı eve çıktılar sonra. Yoksa ava mı çıktılar, tam da bilemedim. Doğruya doğru çok nişancıdır Nuri Bey'im, attığını vurur.

Biraz soluklanayım, yoruldum. Bu arzuhalci de çok muhterem bir insan. Avukata gitsen en az 400 TL alır dedi bana, ben sana 100 TL'ye bırakırım dedim. Akçe mi dedi, metelik mi dedi, onu da bilemedim şimdi. Üzerimde yoktu, altın yüzüğümü çıkarıp verdim, kabul etti sağolsun. Her dediğimi yazıyor mu bu çocuk, yazıyor galiba. Allah gönlüne göre versin, Ne dersem yazıyor.

7) Hakim Beyim, eşim o kızla gittiğinden beri, evde yapayalnız oturuyorum. Yalnızlık çok zormuş. Ama ne yapayım artık bu herifle evli de kalamam. Çocuklardan, torunlardan uğrayan da yok. Yoksa, boşanmasam mı bilemedim. Boşanmasam, eve de döneceği yok vefasızın. İyisi mi boşanayım ben. Kaç katkı maddesi oldu, sayısını da unuttum. Lafı uzatmayayım da, boşa bizi Hakim Bey...

Deliller : Boşanma delilleri

H. Sebepler : Hukuki olan sebepler

Sonuç ve İstem : Yukarıda izah ettiğim sebeplerden ötürü... ooofff off vazgeçtim ben boşanmaktan. Ne desek şimdi, uzaklaştırma kararı verilmesine mi desek... Yok yok bu olmadı YAKINLAŞTIRMA KARARI olsun arzuhalci evladım.yakınlaştırma kararı verilsin diyelim...
Çok özledim Nuri Bey'imi... Saygılarımla talep ederim...

Davacı
Rukiye Güngörmedi