Mesajı Okuyun
Old 04-04-2007, 19:59   #5
Yücel Kocabaş

Hakkımda ifade edilen güzel duygu ve düşünceler , övücü sözlerden dolayı Gülsüm Sezen’e Sayın Admin’e ve Armağan Bey’e teşekkür ediyorum.

Gülsüm Sezen’in gönlünden geçmiş bizi ödüle lâyık görmüş . Ben bu beğeniyi ödül olarak değil de, teşekkürün ötesinde bir ""takdirname "" olarak değerlendiriyor ve tabii ki kabul ediyorum. Bundan bir öğrenci gibi mutluluk ve sevinç duyduğumu da belirtmek istiyorum. Teşekkür ediyorum.

Böyle bir uygulamanın yaygınlaştırılması konusunda Gülsüm Sezen’in içtenliğini anlıyorum ama sonuç olarak Armağan bey’e katılıyorum. THS.nin başta Admin olmak üzere yöneticilerinin ve büyük ölçüde katılımcılarının özel ödüllere lâyık olduğunu düşünüyorum. Özellikle soruların bu sitede büyük bir titizlikle ve özenle hazırlandığı , soru üzerinde emek harcandığı dikkatimi çekiyor. Sorular güzel hazırlandığı için yanıtlarda o derecede başarılı olabiliyor. Böylece ismi öne çıkarmayan birlikte çalışma örneği ortaya konuluyor. Beğeniler
" teşekkür " mesajları halinde iletilebiliyor. Bu yöntemden ayrılmamanın daha uygun düşeceği kanısını taşıyorum.

Diğer katılımcılarla aramda bir farklılık göremiyorum. Kırk yıla yaklaşan süreçte Hukuk Hâkimliği görevlerinde bulunduğum için hukuk davaları konusunda deneyimim fazla olabilir. Fakat hukuk çağdaş ilkelerle birlikte o kadar büyük değişime uğruyor ki, salt deneyim bazen fazla işe yaramıyor. O zaman ben de soruyu soranla birlikte o konuyu merak edip yenibaştan araştırmaya başlıyorum. Bu işi de istek ve zevkle yapıyorum. Bunda THS. üyelerinin samimiyeti ,nezaketi , belirli bir kültür seviyesini yakalamış olması önemli rol oynuyor. Birlikte araştırıp birlikte öğreniyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle.