Mesajı Okuyun
Old 12-11-2008, 14:23   #12
Doç. Dr. Özge Yücel

SABİH KANADOĞLU: 'BEN H.Ü.'YÜ TAHLİYE ETMEZDİM'

Küçük yaştaki kıza cinsel tacizde bulunmak suçundan önce tutuklanan, sonra da serbest bırakılan yazar H. Ü. olayında dinin sekse alet edildiğini iddia eden Kanadoğlu, "Din ticarete ve siyasete alet ediliyordu, bunu biliyorduk, bunu çok gördük. Ama sekse alet edildiğini ilk kez gördük" diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu tahliye, beraat etti anlamına gelmez. Ağır Ceza Mahkemesi başkanlığı yıllarca yapmış kişi olarak ben H.Ü.'yü tahliye etmezdim. Ağır Ceza Mahkemesi doğrudan doğruya inanmadığı takdirde bu Adli Tıb'bın dairelerinden birinin kararını bu raporu Adli Tıp Genel Kurulu'na gönderir. Genel Kurul'dan rapor alınır. Onun sonucuna göre de karar verilebilirdi. Dinin siyasete alet edildiğini çok gördük, dinin sekse alet edildiğini ilk defa görüyoruz. Bunu öğrendik. Bir insanın ne kadar alçalabileceğini gördük. Siyasi çıkarlar yüzünden hangi melun kişilerin de el üstünden tutulmaya devam ettiğini gördük. 'Her musubette bir hayır vardır' derler, bunu da öyle kabul edelim. İnşallah cezasını çeker."

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=192636