Mesajı Okuyun
Old 27-09-2010, 12:11   #1
furugferruhzad

Varsayılan Savunma Sınırlarının Aşılması

Hakkımda açılmış bir tazminat davasında yardımlarınızı bekliyorum.Başka bir meslektaşımın yürüttüğü iş bu davada benim azledilmem üzerine eski müvekkilim için bana bir tazminat davası açmış.Dava dilekçesindeki iddialar inanılmaz"vekalet görevini KASTEN yerine getirmediğim,zimmetime para geçirdiğim(hapis hakkının kullanımı söz konusu)gibi...Neler yapabilirim?Bu durumu başka bir meslektaşımın yazıyor olması ise ayrıca üzücü.Ama ben de çok incindim,yıprandım,görevi ihmal ettiğim falan iddia edilse savunma sınırları içinde kalınmıştır deyip geçeceğim(hükmü temyiz etmedim,müvekkil istemedi,ama yazılı belge alamadım çünkü müvekkilim ortadan kayboldu taaa Gaziantep'te ortaya çıkarak bana dava açtıDavayı kazanmış olmama rağmen azledildim çünkü müvekkilime kazandığımız paranın tahsil imkanının pek olmayacağını söyledim.O da tahsil imkanı pek olmayan parayı benden dava yoluyla istemeye karar verdi ve yeni bir avukat tuttu.Yeni avukat ta bana açtığı davada yukarıda bahsettiğim cümleleri sarfetti.Ben de bu yeni avukat aleyhine bir tazminat davası açabilir miyim?Mantıklı olur mu?Açmam durumunda hükmü temyiz etmediğim yazılı kağıdımın da olmadığı cevap olarak verilecek bu bir tehdit olarak kullanılacak bu güne kadar yaptıkları bu.Siz de hükmü temyiz etmediniz ama diyerek gerçekte yasal olarak ihmal olarak nitelendirlebicek bir olay sebebiyle bunu aşan cümlelerle suçlanıyorum.Davayı kazanmış bir avukat olarak görevimi kasten yerine getirmediğim nasıl iddia edilebilir?Bu iddia hem hakaret ve hem de tazminat konu olur mu?Karşı bir dava açmalı mıyım?Sevgi ve Saygılarımla.