Mesajı Okuyun
Old 09-10-2008, 10:13   #1
Konuk

Varsayılan Annem ve babamdan kalan mirasın şiddet gordüğüm abimle paylaşımı

2001 yılında anne ve babamı 6 ay arayla kaybettim. Babamın vefatı ardından birkaç gün sonra abim miras kalan ticari aracı beni dayak ve zorlamaya tabi tutarak isteyim dışında imza ve vekaletimi üzerine geçirerek kendi üzerine aldı.2005 yılına kadar abimin beni tüm miras haklarımdan bertaraf etmeye çalışması,şiddete maruz bırakması, aynı evde barındırmaması, en acısı beni sürekli dışarıya atması sonucunda aynı yıl içinde istemediğim bir evlilik yapıp evden ayrıldım.Halen daha abim anne ve babamızdan kalan evde oturmakta..2001-2008 yılları arasında dayak sonucu almış olduğum adli tıp raporları neticesinde abimle görülen davalarımız oldu.Abimin ne yazık ki konuştuklarıyla davranışları hiçbir zaman tutarlı olmadı,beni yanına her götürüşünde bir öncekinden daha kötü oldu.Son dönemde yanına gittiğimde beni öldürmekle tehdit etti.Şu anda belediyeye bağlı bir kurumda kalmaktayım.Bundan sonra yapmak istediğim tek şey muris babamdan kalan mirasın eşit olarak paylaşımının gerçekleştirmek.. Muris babamın bankada bulunan hesabını da abim haksız yoldan üzerine aktarmış. Beni ‘babamızdan kalan maaşını alabilmem için gerekli evrakları bankaya giderek imzalaman gerek’ diyerek bankaya götürüp babamın hesabındaki parayı üzerine alabilmesi için gerekli olan evrakı imzalatmış. Şu anda ticari aracın 2001 yılında benden vekaletimi alarak abimin üzerine geçirdiğini trafikten bir türlü öğrenemiyorum ve kanıtlayamıyorum. Bu konuda ne yapabilirim?Abim halen o plakayı kullanmakta. 2001 yılında gerçekleştiği için avukatım(belediye yardımcı oldu) araçla ilgili konunun zaman aşımına uğraması neticesinde itiraz süresinin dolmuş olduğundan herhangi bir hak talep edemeyeceğimi söyledi. Ancak, yine de başka hukukçulara da danışmamı önerdi.Yardımcı olabilir misiniz lütfen?Şu an çalışmıyorum, 2 sene önce eşimden boşandım,abimin bana zarar vermesinden korkuyorum.Birkaç aydır da belediyenin misafirhanesinde kalıyorum.Psikolojim iyi değil,çalışamıyorum.Maddi açıdan zordayım uzun zamandır.Istediğim ailemden kalan mirası abimle eşit olarak paylaşabilmek..en azından bu ticari taksinin yarı hakkını alabilmek..bu konuda ne yapabilirim?Çok teşekkürler..