Mesajı Okuyun
Old 17-03-2013, 11:30   #6
Av.Cengiz Aladağ

Sayın konuk,

Alıntı:
Yazan Konuk
çocuğumu babasına tutanakla da teslim etmek istedim ancak mahkeme kararında böyle birşey yok diyerek karşı çıktı ve beni polis merkezine şikayet etti.savcılk 2 kez kovuşturmaya yer olmadığı kararını verdi. 3kez şikayetinde bu karar çıktı. usule uygun olmadığı halde icra olmadan kapıma polis getirdi olay daha fazla uzamasın diye polilerin tuttuğu tutanakla çocuğu teslim ettim kendisi yine imza atmadı.tutanaksız teslim etsem çocuğu teslim almadım velayetin gereklerini yerine getirmiyor diye şikayette buluacak koruma kararına dayanarak madi manevi tazminat davası açtı. çocuğumu tutanaksız teslim etmek istemiyorum hakkında zorlama hapsi verilirmi? ne yapmalıyım? kendisi 6 ay süreyle evden uzaklaştırılmıştı gösterdiği şiddetten dolayı adli para cezası aldı boşanmada kusurlu görüldü 5000TL manevi taz. hükmedildi.nasıl bir çözüm bulmalıyım

Bir avukattan doğrudan hukuki yardım almamanız, hak kaybına uğramanıza neden olmuş gibi görünüyor. Velayeti sizde bulunan çocuğunuzu babasına tutanaksız teslim etmek istememek sizin hakkınız. Doğabilecek olumsuz durumlarda (çocuk kaçırma gibi) bu tutanak sizin ispat aracınız olacaktır. Yine çocuğu icra aracılığı ile teslim etmek istemeniz de aynı gerekçelerle sizin hakkınızdır. Karşı tarafı bu yola başvurmaya zorlamak şiddet sayılmaz. Başka iddialar var ise, bunları bilemiyoruz.

Alıntı:
Yazan Konuk
hakimin verdiği karar tarafsızlığına gölge düşürür mü hakimin bu koruma kararını hakimler ve savcılar yüksek kuruluna şikayet etsem sonuç alabilirmiyim bu şikayetin benim için aksi bir tarafı olur mu

Tedbir kararları kesin kararlar değildir. Kaldı ki hakimlerin hatalı karar vermeleri de mümkündür; itiraz ve temyiz gibi kanun yolları bu nedenle vardır. Şikayet ancak kasti bir durum olduğunda sözkonusu edilebilir. Acilen bir avukatla birlikte hukuki çözüm aramanız yararınızadır.