Mesajı Okuyun
Old 06-01-2007, 21:57   #15
ebruli hanım

İyi Öncelikle merhaba sevgili Habibe hanım...

Ben öncelikle böylesine seviyeli ve çok gerekli konuların tartışıldığı bir siteye üye olmaktan ve aranızda bulunmaktan çok büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.Sevgili Habibe hanım ben sizin yazılarınızı büyük bir merakla takip etmekteyim.Bu siteye değerli dostum Şehper Demirel'in tavsiyesi ile gözatmaya başladım.Derken kısa bir süre içinde siz ve diğer hukukçu üyelerinizin yazıları,tartışmaları sayesinde çok şey öğrendiğimi farkettim.Sizlere bu vesile ile teşekkür ediyorum...
Ben feminist kadın deyince şunu anlıyorum:Hayatındaki herşeyi, yaşadığı,
gördüğü,duyduğu herşeyi sorgulayan,düşünen kendisini geliştiren ve kendisini diğer cinsten, yani erkeklerden hiçbir konuda asla aşağıda görmeyen,haklarının bilincinde olan kadınlar diye tanımlıyorum.Ben kadınlara uygulanan her türlü haksızlıkta sadece erkekleri suçlu bulmuyorum.Bence bu konuda biz kadınların da hataları var.Çoğu zaman yarı deli gözüyle bakılan, feminist olarak nitelendirilen (ve pek çok erkek kadar tanıdığım pek çok kadının da bıyık altından güldüğü,dalga geçtiği) bu kadınlar bilmezler ki onların haklarını onlardan fazla düşünüyor ve savunuyorlar...