Mesajı Okuyun
Old 16-08-2011, 11:27   #10
ElifŞimşek

Alıntı:
Yazan eser_29
Müvekkilden ziyade karşı taraf/borçlularda karşılaşıyorum ben bu düşünceye. Vatandaş asıl alacak/ana para borcunu ödedikten sonra avukatın vekalet ücretini ödememek için "bizden de kazanma", "şu günlerde hayır işle, sevaba gir.", "ne var yani bu dosyadan da 3 kuruş almayıver", "ben borcumu zaten ödedim, vekalet ücreti de ne ola ki" gibi tepkileri bolca duyuyor ve sinir oluyorum...

İlla misillememi yapmak lazım acaba Mesela müvekkilinde marketi var. Gidiyorsun markete, alıyorsun market arabasını ne var ne yok dolduruyorsun, kasadan geçerkende ya bendende kazanmayıver, bugünlerde hayır işle sevaba gir be kardeşim diyip çıkıyorsun. Yada eczacıymış ver bana şurdan beş kutu apranax, yada öğretmenmiş götürüyorsun çocuğunu üç beş saat özel dersten sonra buda hayrın olsun be öğretmenim diyorsun çıkıyorsun. Tabi verdiğim mesleki örnekler şuan öylesine aklıma gelenlerdir. Yanlış anlaşılmasın. Çoğaltılabilir örnekler. Ancak bize yapılanın ne farkı varki bunlardan. Ama iş bizim mesleğe gelince bu örneklerdeki gibi görülmüyor nedense.