Mesajı Okuyun
Old 01-10-2006, 20:11   #39
av.öznur

arkadaşlar yorumları okudum ilginç geldi.. bazı arkadaşlar sınavlardaki başarı okulun başarısıdır diye değerlendirmiş.. ankara bu konu da başarılı olabilir ve aslında başarılı olmaması tuhaftır. çünkü hakimlik sınavı bakanlığın ankarada olması sebebiyle ankarada ve dolayısıyla aühf hocaları tarafından hazırlıyo. ayrıca ankaranın şehir yapısı da insanamemuriyetten başka bi olanak sağlamıyor. istanbulda bi üniversitede okumak ise çok daha farklıdır. ben, üniversite de eğitimin sadece okulla sınırlı olmadığını düşünüyorum. hem düşünün istanbul gibi bir şehirde, yapılabilecek onca şey olduğunu gördükten sonra zorunlu bi nedeni olmadıkça insan neden kendini bir sınava bağlı hissetsin. bir marmaralı olarak tayinleri ve ücra taşra köşelerinde görev yapmayı cazip bulmadığım için açıkçası hakimlik sınavına girmeyi hiç düşünmedim , şimdi bu benim okulumu kötü mü yapar??
ben okulları böyle bir sınıflandırmaya tabi tutmanın anlamlı olmadığını düşünüyorum şartlar kimi nereye sürüklüyorsa herkes o hayatı yaşıyor.
ankaralılar alınmasın ama bu forumu okuyunca aühf nin ekol olması konusunda özellikle ilk hocalarının gökten inmeyip nihayetinde İstanbul hukuk kaynaklı olduğunu da düşününce aklıma gelen tek söz şu
'körler sağırlar birbirini ağırlar'
tüm meslektaşlarıma saygılar