Mesajı Okuyun
Old 05-07-2012, 16:04   #61
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Evran KIRMIZI

Bu arada 89/7 deki bankaların merkezlerine yapılacak birinci haciz ihbarnamesi tebliği ile ilgili değişikliğe neden sevindiğinizi anlayamadım. Son 10 yıldır hiçbir bankadan haciz ihbarnamelerine olumlu cevap almadım. Üstelik borçlunun o bankada parası olduğunu bildiğim halde. Önceleri haciz ihbarnamesi gelince borçluyu çağırıp parayı çektiriyorlardı. Sonraları daha cesaretlenip borçlunun parasını havuz dedikleri hesaba 1 günlüğüne alıp bakiyesi sıfır dediler. Daha sonraları tümden yüzsüzleşerek "bankamızın rehinli kredi alacağı var" dediler. Alacak miktarını sorunca "veremeyiz, ticari sır" dediler. Sonuç olarak ben hiçbir bankadan 1.haciz ihbarnamesi ile para yakalayamadım. Şimdi ne değişecek? Hiç...
.

Tamam işte meslektaşım,

Tam da buna seviniyoruz...

Haciz ihbarnamesi artık şubeye gönderilmeyecek; genel müdürlüğe gönderilecek. Şube-müşteri ahbap çavuş ilişkisi büyük ölçüde (temkinli konuşuyorum) aşılacak. Genel müdürlükte bu iş için oluşturulacak birim müşteriye nasıl ulaşsın, niye ulaşsın?

Hele ki, genel müdürlüğe, tüm şubeler adına ve kapsamında yanıt verme yükümlülüğü getirildiği için...

Daha iyi olacak eskiye göre...