Mesajı Okuyun
Old 24-01-2012, 15:30   #48
eser_29

Dün bu yargı paketi ile ilgili ana haber bülteninde "muhalefet yargı paketine tepkili" diye sun ucu anonsundan sonra babamın, muhalefete kalayını duyunca sordum "pakette ne gibi değişiklikler var, lehe mi aleyhe mi biliyor musun?" cevap tabi ki "hayır, bilmiyorum" oldu.

Ülkemizin gerçeği bu, "yaptım, oldu" zihniyeti bizi yönettiği sürece "yaptılar, iyi oldu" diye alkışlayanlarda bulunacaktır. Koltuklarda oturanlar "sorumluluk" mevkiinin idrakinde olmazlarsa yapacak pek bir şey kalmıyor. Kimi internet sitelerinde ziyaretçi yorumlarında işin özü bırakılıp avukatlara laf ediliyor "milletin kanını ememeyecekler" diye. Avukatlar kısmen sıkıntı çekecekler lakin yarın "alacaklı" olduklarında asıl mağdur olacak olan vatandaş bunu düşünemiyorsa elden ne gelir. Yargı paketi değilde "zihniyet paketi" gelmeli ülkeme. Kişiler "A" şahsı söyledi diye söyleneni "doğru" ve "isabetli" addederse "Z" istediği kadar HAK'kı savunsun, sesi duyulmaz.

Kanuni Sultan Süleyman Yahya Efendi'yte sormuş bir devlet ne zaman yıkılır" diye. Yahya Efendi'de aynen bugün yaşadığımız hali anlatmış.