Mesajı Okuyun
Old 28-12-2007, 19:00   #113
Mustafa ÖZCAN

Varsayılan Husky

İki tane sbirya kurdumuz var. Biri erkek biri dişi. Erkek beyaz renkli adı Ralf, dişisi siyah beyaz adı Asya,

Sbirya Kurtlarının en önemli özellikleri insancıl ve duygulu olmaları. Resmen gelir sırtını döner kendilerini sevdirirler. Kızdığımız zaman küserler ama çok değil. 5 Dk. sonra tepemize çıkarlar yine.
Birde yüzleri çok güzel ve anlamlı. Ya gözleri MASMAVİ gözleri var. Hepsinin göz renkleri hemen hemen mavi. Kahverengisi çok nadir çıkarmış ben görmedim.

Birde dişisi çok bencil ve acaip kıskanç. Eşini değil tabi yemeğini kıskanır. Bahçeli bir evimiz var ve Asya ile Ralf in ayrı evleri var. Kulübe ama büyük baya bir oda büyüklüğünde falan. Yemeklerini orada veriyoruz. Asya kendi yemeğini bitirmeden Ralf e yemek yedirmez. Onun yemeğinide yedirmez. Saatlerce bağırırlar. En son Ralf girer içeriye hanfendinin karnının doymasını bekler sonra çıkar. Ben bu olaya çok gülerim. Yemek kavgası olduğundaki havlama sesleri farklıdır. Bilirim hemen.

Yabancı ile tanıdık geldiğindeki havlamaları da farklı. Birde geceleri ulurlar. Değişik bir uluma içime ürperti gelir.

Süper hayvanlar, köpek düşünene Husky tavsiye ederim. Hemen hemen hepsinin psikolojileri aynı. İnsancıl sevimli seven ve duygulu hayvanlar. Duygusal bir iletişiminiz kesin olur. Tanır bilir ve ona göre yaklaşırlar. En çok kim severse ona yaklaşırlar. 5 kişinin arasında kendisini sevenin yanına gider. Ralf i Büyük oğlum Melih sever. Asya yı ben severim. Muhtemelen Şubatta Asya anne Rulf baba olacak bakalım küçük husky ler nasıl olacak şimdiden merak ediyorum.

Selamlar iyi akşamlar.