Mesajı Okuyun
Old 06-01-2010, 12:54   #187
üye25928

Alıntı:
Yazan Gemici
Sayın Raşit Tavus,

Bana, Sayın Dikiciye ve Sayın Aladağa katılmıyabilirsiniz sizin bileceğiniz iş, ama ben 'Kemal Gözler'i' desteklemiyorum deme hakkınız yoktur; O hakkı elde edebilmek için en azından 'teamül' ile 'teamül hukuku' arasındaki farkı bilmeniz gerekir; Bu gerekeni yerine getirdikten sonraki diğer gerekenler: hukuk öğrenimini bitirme, doktora, asistanlik, doçentlik ve profesörlük.

Saygılarımla

Ne münasebet, Kemal Gözler profesör olduğu için onun görüşlerini desteklemek veya o bu işin en doğrusu biliyor diye kabul etmek zorunda mıyım? Doktrinde başka yazar yok mu?

Perşembe günleri Çankaya köşkünde başbakan, genelkurmay başkanı ve cumhurbaşkanın toplanması teamüldür. Oysa Kemal Gözler hoca bunu bence göz ardı etmiştir. Ayrıca Ben Osmanlı devletinde de bazı teamüller olduğu Tanzimat sonrası bunların terk edilerek mevzuata dönüştürüldüğü görüşündeyim. Bu konularda hem fikir olduğum hoca Sayın Prof. Dr. Yavuz Atar'dır iki yıllık hocamdır, onun görüşleri bana daha mantıklı geliyor. Kusura bakmayın da hiç kimse benim yahut bir başkasının Kemal Gözler'in yorumuna katılmadığı için sorgulayabilecek, yargılayabilecek seviyede, üstünlükte değildir. Burada demokrasi söz konusu, savunduğunuz şey bariz bir şekilde aristokrasi umarım farkındasınızdır.

Son olarak, şayet Kemal Gözler'in görüşüne kendi görüşünüzden Cengiz ve Saim Beylerin görüşünden daha değerli olduğu konusunda ısrarcı iseniz, gerekli alana gerekli konuyu açmanız halinde orada gereken konuyu enine boyuna tartışabiliriz. Buradaki tartışma benim için bitmiştir, esenlikler.