Mesajı Okuyun
Old 19-06-2013, 12:58   #1
khü_av.erarslan

Varsayılan Avukatlık stajı nasıl başlatılır ? adım adım.

Herkese merhaba;

forumu inceledim fakat derli toplu bir bilgiye ulaşamadım. Derdim şu; henüz diplomamı dün alan bir taze avukat adayıyım. Şimdi ne yapmalıyım. İstanbul'dayım. Adım adım bilgi verecek kimse var mı?

Bunlar da şahsi sorularım:

öncelikle sanırım belgeleri toparlıyoruz. İstanbul barosuna teslim ediyoruz. İstanbul barosunun yeri hala istiklalde değil mi bu arada?

Bir de benim İstanbul da tanıdığım avukat yok ve belgeler arasında takdim ve askı kağıdı " Ekte verilen belgeye stajyer adayı kendi fotoğrafını yapıştırıp, kendisinin belirlediği, Baromuza kayıtlı iki Avukat tarafından " denilmekte; ben kendim bulacağım bu avukatları sanırım. Bu benim için zor. Bu konuda bana yardımcı olmak isteyenler var mı ? mesaj yoluyla bana ulaşılabilirse bire bir fikir almak isterim.

Bir de istenen belgelerin arasında " muvakafatname " de ikinci altı aylık dönemde staj yapılacak Avukattan alınacak denilmektedir. ben bu avukatı nereden bulabilirim yani şunu demek istiyorum. Adliyelerde stajyer aranıyor ilanları falan veriliyormuş sanırım, oradan bakıp öyle mi alabilirim bu belgeyi de? işler gittikçe zorlaşıyor

En son olarak , ruhen tahrip olduk mezun olacağız diye bir kac ay tatil yapmak istiyoruz. Stajı istediğimiz zaman başlatabiliyor muyuz? aylardan haziran ve ben ağustos ortası ya da sonuna kadar tatil yapacağım desem olur mu ?

Merakla cevaplarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum.