Mesajı Okuyun
Old 04-12-2008, 12:25   #7
HAKİM BOZKULAK

İcra Müdürlüklerinin yaptığı işlerden şu veya bu şekilde yakınan çok kişi vardır. Hatta yakınmayan yoktur desek yeridir. İcrada çalışanlarda iş icin gelenlerden yakınır. Kısaca hizmet verende alanda yakınır. Bu genel anlamda böyledir. Genel olarak bu böyle ise; aksama kişilerden veya kişilerin karekterinden değil mevcut yapıdan, sistemdendir. Yani şunu demek istiyorum icra dairelerinde çalışanlar senin,benim,onun gibi kişiler. Bizlerden farkı yoktur. Bu kişilere başka yerde bir görev verince düzgün yapıyorda icra dairesinde görev verince neden aksatıyor birilerini yakındırıyor biraz düşünmek gerekir. Bir zat yakınan gidişatı beğenmeyeni o yerde görevlendirsek çok kısa zamanda oda aynı duruma gelip başkalarını yakındırmaya başlıyacak. O zaman çare nedir. Yakınmak kolay çare üretmek gerekir. Benim kanatımca icra dairelerine kanunun yüklediği görev yetkiler ile mücehhez olmak üzere her adliyede bu iş yapacak NOTER görevlendirilmeli. Bu görevi noterler yapmalı. Noterler işi çok ise çok elaman az ise az elaman istihtam ederler. İşleri aksatmazlar. Her yaptığı işten para alacakları için işler aksamadan hızlı ve usule uygun yürüyecek vede yakanmalar ortadan kalkacak. Ayrıca devlette bu işten kazançlı çıkacaktır.