Mesajı Okuyun
Old 30-08-2010, 18:59   #8
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan deeplawyer34
Arkadaşlar belki, ilk etapta bu yazım olumsuz karşılanabilir ancak ;
son günlerde müvekkillerden duyduğunuz üzere yok internette böyle yazıyo yok söyle yazıyo bu böyle oluyomuş gibi son derece amatörce ve gereksiz bilgilerle karşımıza geliyorlar.Ricam internet aleminde hukukçu olmayan üyelere okul zamanı saatlerce sabahlara kadar öğrendiğimiz bilgileri bir çırpıda buralarda vermeyelim.

Sn deeplawyer34,
Hiç hukuk bilgim olmamasına karşın hukukla ilgili birçok sorunum oldu. Bu siteyede üye olmadan öncede tesadüfen bir konuyu araştırırken rastladım. Hiçde kolay değil üye olmak emin olabilirsiniz. Hiç soru sormadım ama faydalandım. Sn Konyalı'nın dediği gibi hukuk bilgisine sahip olmak bunu beş kuruş harcamadan kullanabileceğimiz anlamına gelmiyor. Ben bir dava açmadan önce ya da hakkımda açılmış bir davada delil bildirmeden önce nelerin delil olabileceğini buradan öğrenip, kendi avukatıma bu delilleri götürdüğüm zaman ya da bilmediğim bir hakkımı burada sorulmuş bir soruyla öğrendiğim zaman bunu avukatıma bildirip dava açmasını istediğim zaman bunun kime ne şekilde zararı olabilir? Doğrusu çok merak ediyorum.

Eski mesajlarımı bazen okuyorum ve utandığım birçok cümle ile karşılaşıyorum, yazım hataları nedeni ile. Şu anda da mutlaka vardır ama eskisi kadar değil. Yazım kurallarına dikkat etmeyi bu site dışında da her alanda kullanmaya özen göstermeye başladım, bu kesinlikle az bir yarar değil. İnsanların yaşamın çeşitli alanlarında kendilerini hem yazıyla hem de sözle tam ve doğru olarak ifade etmeye çalışmalarının ve bunu yapabilmelerinin kime ne zararı var?

Sanmayın ki emeğinizi hafife alıyorum. Ve zaten burada da kimse soruları zorunlu olduğu için yanıtlamıyor. Bence çok büyük bir sosyal, meslekdaş yardımlaşma örneğinin en güzelini yaşıyoruz.

Hukuku sağlıkla kıyaslamak bence doğru bir kıyas değildir. Aynen burada olduğu gibi sağlıkçıların da birçok gönüllü organizasyonları mevcuttur. İnternetde de bunu görebilirsiniz.