Mesajı Okuyun
Old 30-08-2010, 17:37   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan deeplawyer34
Arkadaşlar belki, ilk etapta bu yazım olumsuz karşılanabilir ancak ;
son günlerde müvekkillerden duyduğunuz üzere yok internette böyle yazıyo yok söyle yazıyo bu böyle oluyomuş gibi son derece amatörce ve gereksiz bilgilerle karşımıza geliyorlar.Ricam internet aleminde hukukçu olmayan üyelere okul zamanı saatlerce sabahlara kadar öğrendiğimiz bilgileri bir çırpıda buralarda vermeyelim.Bu mesajı okuyanlar benim biraz bencil olduğumu zannedeceklerdir ancak sınav zamanı sabaha kadar o kitapları çalışmak zorunda olduğu günleri akıllarına getirdikçe durumun anlayacakalr.Şimdi bir hastalık ismi yazın bakalım çıkan sonuçlar alternatif tıpla ilgili veya sonuca direk etkili olmayan yollar filan hiç düşündünüzmü doktorlar niçin bu kadar bu konularda internet alemnde bizim gibi bonkör değiller ??? Doğrusu hangisi onların yaptığı tabikide tamam bir tartışma ortamı olucak tabikide ama bu sadece hukukçu üyelere özel olucak doktorların yaptığı gibi bu arada forumdaki hukukçu üyelere özel bölüm anlamında söylemi,yorum ama bakıyorum ki adam soru soruyor pat arkasından 1000 tane cevap bizden hatta vatandaşın sorduğu soru yüzünden birbiriyle kapışan hukukçularımız bile oluyo.
Arkadaşlar bilgiyi bu kadar kolay vermeyelim internet aleminde herşey,n bir bedeli vardır.Ben o bilgiyi almak için kitap alıp paramı harcadımmı evet zamanımı harcadımmı evet.İnsanlar artık internetten dilekçe örnekleride dahil olmak üzere dava açabilecek kadar ve yürütecek konuma geliyorlar buda olmayacak yerlerde dava açılması ve iş gücü kaybı gibi nedenlerle y,ne bizleri adliyede etkiliyo toplama baktığınızda o kadar gereksiz davalar açılıyor ki ve ya icra işlemleri vs.

MESLEĞİMİZİ ÖLDÜRÜYORUZ BUNUN FARKINDA OLALIM.
Bu arada istenilen eleştiriye açığım.Ancak eleştriyi yazmadan önce doktorlara özel bi foruma gidin ve bir soru sorun bakalım ne cavap alacaksanız bizim işimiz onlardan dahamı az ciddi ??? Arkadaşlar bu arada sakın zaten hukukçu olmayan üyelere açık olmayan bölümler mevcut demeyin çünkü profile vs ye hukuk fakültesi mezunu yazmak hiç de zor değil kandırmayalım kendimizi

Öncelikle dilbilgisi konusundaki uyarılara katıldığımı belirteyim. Sonra da başka hukuk siteleri ile THS’yi karıştırdığınızı sandığımı, ifade edeyim. KAHDEM alanı dışında THS’ye vatandaş soru soramamaktadır. “Yanlış bilgi vererek üye olan” birilerini ima ediyorsanız, Sayın Admin’in ince elemesine rağmen hala böyle üye olabilmeyi beceren varsa, tebrik ederim. Bizzat bana “Sizin Siteye üye olmak ne kadar zor” diyen o kadar çok kişi var ki. KAHDEM’de ayrıcalık yapılması o kadar yerinde ki…Oraya soru soran kadınların mesajlarını okursanız, ne dediğimi anlayacaksınız. Kaldı ki, orada her cevabi mesajda mutlaka bir avukata başvurulması önerilmektedir.

Alıntı:
hiç düşündünüzmü doktorlar niçin bu kadar bu konularda internet alemnde bizim gibi bonkör değiller ???

Sayın Admin’e katılmaktayım. Birçok sitede tıbbi bilgiler yer almaktadır. Şahsen ben çok yararlanmaktayım. Babamın bel fıtığı sorunu için hangi uzmana gideceğime o sitelere girip baktım. Nörolog mu, fizyoterapist mi? Yine bazı bulgular nedeniyle o sitelerden öğrendim ki ben “reflü” imişim. Yine o sitelerden bulduğum doktora gittiğimde, “şikayetiniz nedir” sorusuna verdiğim “ben teşhisi koydum, size tedavi için geldim” cevabı üzerine doktor çok gülmüştü. Endoskopi neticesinde reflü olduğum ortaya çıkmıştı. Ne yapmışım? İnternetten bilgi sahibi olup yine de doktora gitmişim. Oysa, internette reflü için önerilen ilaç ve tedavi yöntemleri de bulunmaktaydı. Ben sadece muayene için doktor doktor dolaşıp, fazladan muayene ücreti ödememiş oldum.

Konumuza dönersek…Genç meslektaşların işinin çok zor olduğunu belirtmek istiyorum. Bundan 20-25 yıl önce avukata gidenlerin %1'i bilinçli olarak gitmekte ve avukata sorular sorabilmekteydi. Ama şimdi öyle değil. Gelen müvekkil adaylarının %99’u hukuksal sorunu hakkında az-çok bir şeyler bilerek geliyor. Eğer bir müvekkil adayı(Tanıdık vasıtasıyla da olsa) size gelip, ücrette anlaştıktan sonra size vekaletname çıkarmıyorsa bunun tek nedeni vardır. Tabiri caizse sizi yoklamıştır. Yani size “dava zamanaşımı” “yetki” “görev” “harç miktarı” “temyiz süresi” vs. gibi konularda sorular sormuş ama tatmin olmamıştır. Nereden mi, biliyorum? Hem benim başıma geliyor, hem de birlikte çalıştığımız arkadaşlar kendi davalarını alabildiği için bana dönüp “tanıdık vasıtasıyla geldi ama vekaletname vermedi” deyince anlıyorum.

Benim başımdan geçen bir olayı anlatayım. Şirket sahibi müvekkil ilk görüşmemizde sohbet eder gibi yapıp “İş mahkemesinde temyiz süresi 10 gün değil mi, Suat Bey” vb sorular soruyordu. Ama o kadar bilgiliydi ki kasten yanlış bilgiler verip benim onaylamamı istediğini anlamıştım. Böyle bilerek söylenmiş yanlış bilgiyi onaylamış olsam, şimdi o şirketin hukuk müşaviri olmayacaktım. Bir düşünün bakalım sizin başınıza buna benzer olay geldi mi?

Uzun oldu, kısaca sormak istiyorum. Siz hasta olduğunuzda doğrudan konuyla ilgili uzmana gitmek istemez misiniz?