Mesajı Okuyun
Old 12-09-2016, 18:04   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba haziran ayi basinda siddetli karin agrisi ve kanama sikayetleriyle ilgili olarak xxxxde ozel bir hastaneye gittim.Dr adenomyzis diye bir teshis koydu ve akabinde cocuk yapmami aksi takdirde rahim alinmasi gerektigini soyledi.(Butun agri kesici ve kas gevsetici ilaclara allerjim var elimde A.daki bir universite hastanesinden verilmis 2 tane allerji kartim mevcut.Agrim oldugu zaman acile basvurdugumda ilac denenmemesini ozellile rica ettim.Cunku bu yuzden 6 kez bilincimi yitirdim)Bende iki seceneginde bana uygun olmadigini baska bir tedavi sekli yokmu diye sordum.Dr hormonlu spiral takalim dedi ve 2 gun sonrasinda bu islem icin tekrar hastaneye gittim.Yapilan islem cok acılı ve agrili oldugundan ilk denemede taktiramadim ve doktor sen bu isi anestezi almadan yaptiramazsin dedi.Anestezi ucretininde 500 tl oldugunu soyledi.Meblag cok yuksek bir rakam oldugundan mecburen o aci ve agriyi cekerek spirali taktirdim.Sonrasinda beni 1 ay sonra kontrole cagirdi.1 aylik zaman zarfinda sadece 1 kez acile gittim ve doktoruma danisilarak tedavim yapildi.Kontrole gittigimde spiralde bir sorun olmadigini soyledi.Ama sikayetlerim de hic bir duzelme olmadi.6 agustos gunu doktorumu arayarak sikayetletimin devam ettigini soyledim.Dr da spirale yazik olacak ama gel ben seni kurtaj yapayim dedi.Bende esimle gorusup tekrar arayacagimi soyledim.9 agustos sali gunu yasadigim ildeki universite hastanesinde bir doktora gittim ve 12 agustos gunu icin yatis verdi.Ayni gunun aksaminda siddetli karin agrisiyla tekrar ozel hastanenin acik servisine gittim.Doktorumun adini verdim ve aranmasini rica ettim.Doktorum ilac konusunda yasadigim problemleri bildigi halde ilac denemeye kalkti.Bende kabul etmedim ve doktorumla konusmak istedigimi soyledim.Doktoruma cok kotu durumdayim lutfen yardim edin dedim.Doktorumda bana ben senin hasta olduguna inanmiyorum tedaviyide kabul etmiyorsun sen hasta degilsin dedi.Bende ozaman neden sikayetlerim gecmiyor ve neden siz beni kurtaj yada rahim ameliyati yapmak istiyorsunuz dedim.Ben hasta degilsem sizde ayni duruma dusun insallah diye serzeniste bulundum.Doktorumda bana agiz dolusu hakaret etti.Ertesi sabah tekrar hastaneye gittim ve bashekime gece nahos bir olay yasadik benim kimseyi ugrastirmak veya ugrasmak gibi bir derdim yok.Aradigimizda uygun bir zamanda olmayabilir ben doktorumla gorusmek istiyorum dedim en azindan belki bir kusura bakmayin der diye dusundum.Ama bashekim orali bile olmadigi gibi kapali bir uslupla beni tahdit etti.Bir daha o hastaneye gitmememi soyledi.Bende ozaman yasal yollardan hakkimi arayacagimi soyledigimde hic bir polisin doktorunu bir yere goturemeyecegini soyledi.Bende kimseyi bir yere goturtmek gibi bir niyetim yok ben ne gerekiyorsa yaparim dedim.Sonrasinda karakola gittim.Ifademi alan polis memuru doktoru aradi ve sikayetci oldugumu soylediginde ben ugrasmak istemiyorum dedi.Sonrasinda universite hastanesinde 7 gunluk gordugum tedavi ile sikayetlerim gecti.Egerki ozel hastanede konulan teshise itibar etmis olsaydim gereksiz yere ameliyat ve kurtaj olucaktim.O kadar cektigim agri sizinin yaninda isittigim hakaretlerde cabasi oldu.Bana bu konuda yol gosterirseniz sevinirim...iyi calismalar
-------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,
Geçirmiş olduğunuz operasyonlar ile ilgili tüm belgeler ile bir hukukcudan da destek alarak TC.Sağlık Bakanlığı'na,Türk Tabibler Birliğine şikayetinizi yapabilirsiniz..Ayrıca görmüş olduğunuz hakaret ve uğramış olduğunuz maddi ve manevi zararlar için şartlar oluşmuş ise tazminat talebinde bulunabilirsiniz.
Saygılarımla.
Ecz.Mesut ÇETİN