Konu: Skolyoz
Mesajı Okuyun
Old 29-08-2011, 03:03   #5
Dr.DOGRAMACI

Alıntı:
Ben ameliyat geçirdikden sonra durmum iyi hiç bi sorunum yok ama belimin fonksiyonlarını tam olarak kullanamıyorum yani ayakdayken 90 derece egilemiyorum.

Merhaba Sn Konukhasret,

Daha önce de yönetmelikten alıntıladığım gibi
Alıntı:
Patoloji stabil ve kalıcı olmalı

Size uygulanan protez tedavisi sonrası kısmen de olsa şifa bulmuşsunuz. O yüzden tabi ki oranlar düşecektir.

Geçirmiş olduğunuz ameliyat çok seviyeli (lomber+thorokal) bir operasyon olup tıbbi olarak tespit edilmiş bir ağrı ve rijidite de var olduğunu farz edersek

(thorokal 5+1, lomber 12+1) Balthazard Formülü ile %18 gibi bir engellilik oranı elde edilir.

Hareket kısıtlılığınız ile ilgili olarak da 60 dereceden daha fazla öne eğilebiliyorsanız (fleksiyon) ne yazık ki bu fonksiyon kaybı yani özür/engel olarak değerlendirilmemekte.

Ama ilk başta da dediğim gibi bunlar muayeneler sonucu ortaya konulabilen son derece teknik konular ve hukuk biliminden ziyade daha çok tıp biliminin alanına giren meseleler. Bu yüzden hekiminizle görüşmenizin daha sağlıklı olacağına inanıyorum.

Ancak size verilen rapora itiraz etmek isterseniz o zaman profesyonel hukuk desteği almanızı öneririm.