Mesajı Okuyun
Old 26-05-2014, 09:00   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba oncelikle site kurucularina ve kahdeme tskr ederim.1 yıllık evliyim esim iyi bir insan fakat sigara ve alkol problemi var biraksam nerdeyse her gun içer içince bir yanlişi yok fakat hem sağlığı hem de maddi açıdan bizi zora sokuyor ben calismiyorum bana sürekli çalışmam için baskı yapıyor uygun bir is bulamiyorum zaten alicagim ücret en fazla 1000 TL olur ama sigarası ve alkolü ayda 800 tlyi buluyor 2300 maasi var ev kredimiz 780 tl benim evlenmeden once krediyle aldigim evde oturuyoruz krediyi o oduyor sürekli evde para konusu var bana para vermiyor yetmedigini soyluyor ama kendi istedigi seylere para ayiriyor ve her tartismamizda bosanicam senden diyor sonra pişman oluyor ama tabi kalbim cok kiriliyor her ay tartisiyoruz bitti diyor sonra üzülüyor evlilik terapisine gitmek istedik sadece çapada varmış ve 4 ay sonraya randevu veriyorlar bencil biraz hersey ona gore yapiliyor eskisine gore cok daha iyi anlamda degisti ama yeterli degil çok asabi seviyorum onu oda beni seviyor 4 yildir birlikteyiz modern bir ciftiz fakat maddi durumlardan dolayi tekrar tartistik su an ayri evlerdeyiz ve boşanmak istediğini söylüyor! Bir kaç güne oturup konusucaz Ne yapmam lzm biz hep boylemi olucaz çalışmam çözüm olurmu? Ve boşanmaya gelirse is haklarımı istemelimiyim? Sonuçta boşanmak çok zor cevre aile akraba gecen zaman bunlar manevi anlamda yıkıcı boşanmaktan istemiyorum seviyorum kocami ama bu durumlar ileriye bakmama engel fikir verirseniz çok sevinirim.
Sayın Katılımcı;

Eşinizin sizi sevdiği ve sizin de eşinizi sevdiğinizi, ayrıca evlilik terapistine başvurma yönünde girişimde bulunduğunuzu belirtmişsiniz.

Eşlerin birbirlerini severken ayrılmak zorunda kalmaları son derece üzücü bir durum ancak anlatımınızdan henüz boşanma aşamasına gelmediğiniz anlaşılıyor.

Bu durumda, sorunların çözümü için arayış ve çabanıza devam etmeniz şu an için en sağlıklı yol olarak görünüyor.

Boşanma davası açmadan önce bu konudaki kararınızı netleştirmeniz son derece önemlidir.

KAHDEM'de, evli çiftlere evliliklerini sağlıklı bir zeminde devam ettirmeleri için terapi vb. anlamda destek sunulmamaktadır.

Dolayısıyla hukuki anlamda size yol gösterebileceğimiz bir aşamaya gelmediğinizden yapmanız gereken, evliliğinizin devamı için tüm yolları denemek olmalıdır.

Boşanmak istememeniz ve birbirinizi seviyor olmanızın, çözüm arayışında ciddi anlamda katkısının olacağına inanıyorum.

Saygılarımla..