Mesajı Okuyun
Old 15-09-2009, 11:31   #108
ege

Alıntı:
Yazan Kerem Özgündüz
Sayın Ege hanım
Türk Hukuk sistemi olağanüstü bir sistem
Burada herkes içini dökme sorunlarını aktarma olanağı buluyor.
Siz haklı olarak saldırıya uğramış bir dostumuzsunuz.Birde şöyle düşünmek gerekmezmi? Sanık 4 sene ceza almış Bu insanı bir avukat savunmamış olsa ve bu kişede 4 yerine 6 sene ceza alsa bu da vijdanları sızlatmazmıydı?
Bir insanın hak ettiğinden bir saat fazla cezaevinde kalması sizinde vijdanınızı sızlatmazmı?
Bence olaya bir de bu açıdan bakmak gerek Adaletin tam ve sağlıklı uygulanmadığı senelerce suçu olmadan yatıp daha sonra suçsuz olduğu anlaşılarak PARDON diye bırakılmış nice insanların içerde geçen ömrünün bedelinin ödeyebilecek bu dünyayı bırakın kainatın tamamını verseniz o kişinin vebalinden kurtulabilirmisiniz?
Umarım birdaha öyle kötü şeylerle karşıyaşmazsınız.
Saygılarmla
Kerem Özgündüz
Sayın Kerem Bey,

Yazdıklarınıza ,yaşadığım olayla ilgili duygularımı anlatırken katıldığımı düşünüyorum.
Hatta özellikle hiç tanımadığım ,görevim ya da başka bir tür sebepten dolayı hiç bir husumet ilişkisi içinde olmadığım bir saldırganın, bir avukatı olması beni rahatlattı bile demiştim.
Kırgınlık farklı bir duygu.Saldırıdan ölmeden kurtulmak bir şans ve bu şanstan dolayı saldırganın bir saat bile fazla içerde kalmayacak olması da yargının ona tanıdığı şans elbette.
burada konu bu kişinin adil yargılanması , ve bunu üstlenen meslekdaşımın da görevini yaparken benim buna inanmam önemli.
Alıntı:
...ve hatta avukatlarına saldırtıyordu.Bir kaç kez müvekkilerinin saldırısına ben de maruz kalmış bir iki kez de adliyede bu meslektaşımızın müvekkillerince dövülmüştüm.Hatta bu olaylardan bir tanesi için yaptığım şikayet neticesi üstadımız müvekkillerini tabiri caizse azmettirdiği için disiplin cezası da almıştı.Tüm bunlara rağmen karşılaştığımızda selamlaşırız.Hatta korumları karşı karşıya geldiğimizde aramıza girerek bizi yan yana getirmemeye çalışırlar ama bu duruma rağmen selamsız geçmeyiz
Sayın Muhittin Köylüoğlu'nun anlattığı gibi sanık avukatı meslekdaş üstelik de yakınlarını mağdur durumdaki bana karşı azmettirebiliyorsa ,bundan disiplin cezası ile de o avukat kurtuluyorsa,meslek örgütümüzü sorgulamamız lazım.

Sayın Köylüoğlu'nun maruz kaldığı bu durum mesleki etik değerlerimiz bakımından kabul edilmez bir durum olmalı..

Size de geçmiş olsun sayın meslekdaşım.