Mesajı Okuyun
Old 04-02-2011, 00:21   #6
hukuksever_dr

Varsayılan İhmal Yok Sanırım-BCGnin Suçu Ne?????

Sayın Konuk;
Çocuğunuza Allah rahmet eylesin.
2005 yılında crp yükselmesinin tüberküloz ile ilgisi olduğunu düşünmek imkansız. 2005'te var olan ancak teşhis edilemeyen bir tüberküloz hastası bu kadar uzun süre yaşamazdı, ki bu hastanın bağışıklık sistemi zayıf birde kortizon kullanıyorsa. Tüberküloza ait ilk belirti belki (belki diyorum) temmuz 2009'da ki akıntılı apseler olabilir. Hastanıza kesin Tüberküloz teşhisi konması ise 19.10.2010. Bu tarihten sonra yapılan tedavi ve uygulamalarda bence hiçbir tıbbi hata yok. Standant tedavi başlanmış. Damardan tüberküloz ilaçları kullanmak ülkemiz için sıra dışı bir uygulama, bunu yapmadı diye hiçbir doktor suçlanamaz. Bu tedaviyi yapanlar yılların tüberküloz uzmanları.
Suçlu aramak istiyorsanız temmuz 2009 ile 13.10.2010 tarihleri arasına bakın. Bu tarih aralığında tüberküloz belirtisi vardı da bunu bir doktor göremedi ve atladıysa hastanın geç teşhis konmasına sebebiyet vermiştir. Anlattığınıza göre bu tarih aralığında CTF Endokrin'de yatmışsınız. Ben sizin dosyanızı incelemekle görevli hakem heyetinde bir doktor olsaydım CTF Endokrin yatışdosyasını açar SEdimentasyon ve CRP tetkikleri istenmiş mi ona bakardım, istenmişse sonuçları normalse dosyayı kapatırdım. İstenmemişse yine dosyayı kapatırdım.CRP, Sedimentasyon istenipte yüksek idi ancak üzerinde hiç durulmamış ise o zaman kararımı verirdim. CTF'de sedim, CRP yüksek olduğu görülmüş ancak bunun için belli başlı tetkikler yapılmış ancak sebebi açıklanamamışsa yine dosya kapanırdı. Çünkü Ocak ayından sonra tam 10 ay geçmiş bu arada hastanın bir çok şikayeti olmuştur tüberküloz belirtisi olarak. Bu 10 aylık sürede hiç doktora gidilmediği anlaşılıyor. Bu 10 ay içerisinde hastanın hiç ateşinin olup olmadığı, iştah durumu, kilo durumundan bahsedilmiyor. Ödemler değilde bunlar daha basit ancak daha dikkat çekici belirtilerdir. Bu belirtileride sanırım hastayı en iyi bilen ailesi fark edebilir di!!!!!

Size Allahtan sabırlar diliyorum. Psikolojinizi anlıyorum, yılların verdiği bir üzüntünün ve yorgunluğun birikimi çocuğunuzun vefaatı ile iyice artmış. Önce psikiatrist yardımı almalısınız, sakin kafayla daha sağlıklı düşüneceğinizi umut ediyorum. Sonuna kadar açık olan hukuki yollar yeni bir üzüntü kaynağı ve yıpratıcı bir süreç olmasın.