Mesajı Okuyun
Old 31-03-2008, 18:22   #28
Kilimanjaro

İnceleme Baroların üyelerine sunmuş olduğu hizmetler ve yargı bağımsızlığı...

Alıntı:
Baroların saymanları var; muhasebesi var. Eğer hesaplara baktınız da bir ''muamma'' bulduysanız diyeceğim yok. Ama ''muamma'' sizin bilgisizliğinizden kaynaklanıyorsa bunu ''ben bilmiyorum'' biçiminde ifade etmelisiniz.

Avukatlar kendi bilgileri eksik diye kendi mesleki örgütlerini zan altında bırakacak ifadeler kullanmamalı. Barolar avukatlarındır.

Sayın Konyalı,

Vekalet pulları sebebiyle Baroların çok önemli meblağlarda gelir elde ettiğini söylemek için kahin olmaya gerek yok. Aynı şekilde bu gelir kaynağına sahip olmadıkları dönemde Baroların üyelerine sunmuş oldukları hizmetle, bu gelire sahip olduktan sonra sundukları hizmet arasında (İst. Barosu için söylüyorum) kayda değer bir farklılık olmadığı da ortadada... Böyleyken, sırf çok detaylı bir inceleme yapmadı diye böylesine somut verilere istinaden sorgulama hakkını kullanan bir meslektaşı "meslek örgütünü zan altında bırakmakla" itham etmeniz kanaatimce doğru değil.

Bugün birçok meslektaş, Baroların üyeleri için sunduğu hizmetten hiç memnun değil, bu çok açık bir gerçek...