Mesajı Okuyun
Old 14-10-2009, 17:00   #7
caner87

Yanlış anlatmış olabilirim.
Mağdur vekili olarak girdiğim bir dosyada müvekkilim hakarete maruz kaldığını, tehdit edildiğini,konutuna girilmeye çalışıldığı vs anlatarak biraz da olayı olduğundan farklı yansıtarak geldi vekaleti aldık ve duruşmalara girmeye başladık.
Daha ilk duruşmada şikayetten vazgeçme fikrine kapıldı,kendisince şöyle düşünüyor,
1-ben mağdurdum
2-ben özel vekile bir bedel ödedim
3-karşı tarafın bir vekili yoktu o bir vekil ücreti ödemedi üstelik asıl suçlu oydu,bana hakaret etti saldırdı vs..
4-ben bu işin uzamasını istemiyorum ona bu kadar korku yeter ama bir bedel ödemesini istiyorum.
5-şikayetten vazgeçtiğimde yargılama giderleri veya karşı vekalet durumu da ortaya çıkmayacak
6-kendisince haklı olarak ben avukata verdiğim bedel ile kalacağım
diyor,
ben de o zaman şikayetinizden vazgeçmeyin yargılama devam etsin sonucu görelim diyorum,
bana,
benim yaptığım masrafları karşılasın ben de bu işi kapatayım diyor,
açıkçası böyle bir taleple ben de ilk defa karşılaştım ve meslekte yeni olmanın verdiği "acaba" lar ile karşı karşıya kalıyorum doğal olarak.
bunlar bir yana,
vekalet ücretini ödemek mağduriyet değildir bir avukat için elbette,
ama bu her zaman karşımıza çıkan karşı vekalet ücretinin avukata ait olmasının müvekkillere bir türlü izah edemeyişimizin ve yaygın olarak hala bir çok kişinin mağdursam ya da davacı isem ya da davayı kazandı isem tüm masrafları karşı taraf karşılasın mantığını idrak ettirmekte zorlandığımız gerçeğini değiştirmiyor.