Mesajı Okuyun
Old 14-08-2008, 03:13   #1
Konuk

Varsayılan Eski erkek arkadaşım kendisine gönderdiğim özelcep tel. mesajlarını çevreme okutuyor.

Merhaba,
3 hafta yaşadığım bir ilişkinin ardından karşılıklı olarak gönderdiğimiz mesajları eski erkek arkadaşım iş çevreme gösteriyor. Bu mesajlar cinsel içerikli. Gösterdiğini biliyorum, çünkü duyuyorum. Açıkçası, tüm ahlak, vs. kavramlarından uzak düşündüğümde bu bana tamamen özel yaşamın ihlali gibi geliyor. Ayrıca, bana ve bir arkadaşıma da 'seni bu piyasadan silerim, barınamazsın,' 'o bu piyasada barınamaz,' mesajları da cabası.
Sağolsun, dediğini de yaptı. Ayrıca, herkes senin ne mal olduğunu anlayacak, vs. türünden de mesajları bende kayıtlı. Herkese gösterdiğinden de adım gibi eminim...
Yapacağım iş görüşmesine bile bu yüzden gitmedim. Hukuki açıdan ne yapabilirim? Çünkü, artık dayanılmaz bir hal alıyor. Dava açabileceğimi söylemiştim, ama şimdi de 'mahkeme ne oldu?' gibi alaylı bir mesaj da aldım.
Sanırım, kendisi mahkemede bu mesajlarla hakimi 'ahlaki' yönden etkileyeceğini düşünüyor. Hakim böyle bir durumda 'kötü kadın, sen de haketmişsin' türünden bir karara varabilir mi?
Neticede ne yaşandıysa karşılıklı yaşandı, herkesin aklı fikri yerinde, kocaman insanlarız. Ancak, bitişinin ardından kadın olarak büyük bir utanç yaşıyorum.
Uzun oldu ama; cevaplarsanız sevinirim.