Mesajı Okuyun
Old 16-02-2007, 19:29   #1
mitrha

Mesaj kiracının evden çıkarken izlemesi gereken yol nedir?acil cevap lütfen...

2004 yılında kiraladığım evi 15 gün önce boşalttım..evi kiralarken avukatın yanında sözleşme yapmiştik ancak ben ev sahibimin kardeşinden kiralamişim bir sene boyunca ev sahibimin kardeşine kira ödedim ama daha sonra ikinci sene kardeşi ve ev sahibimin ortaklıklarını ayırmışlar ve kirayı ona ödememi istedi,biz de evin ona ait oldugunu o zaman öğrendik.bu zamana kadar da kirayı asılev sahibime ödedik banka aracığıyla ödedik..ama ev sahibimim her ay kira artırmak istediği ve evin kendisine ait olan hiç bir masrafını karşılamadığı için anlaşmazlık yaşadık..bizi tehdit etti hatta evimize gelip sigortalarımızı söndürdü bizi elektriksiz bıraktı..bizde 15 önce evi boşalttık.ancak benim aklıma bir şey takıldı evi kiraladığımızda evde hiçbir şey yoktu muslukları her şeyi biz taktırdık ev sahibim hiç bir katkı yapmadı bende evden çıkarken taktırdığım 3 muslugu sökmek zorunda kaldım çünkü yeni evimizde de ihtiyac vardı..ancak eve kesinlikle bir zarar vermedik nasıl aldıysak o şekilde teslim ettik.ben evi kiraladığımda duvarlarda ufak tefek çizilmiş resimler vardı onlara hiç müdahale etmedik.ev sahibimin bunları siz yaptınız derse bunu ne şekilde ispat edebilirim?
benim kafama takılan soru şu:eski ev sahibim evle ilgili herhangi birşey iddia edebilirmi?mesela mutfagın mermerini kırıp suçu bize yüklemeye kalkarsa bunu ne şekilde ispat edebiliriz.
evden çıkarken izlememiz gereken bir prosedür varmıydı,ispat kolaylığı açısından yapmamız gereken bir şey varsa bunlar nelerdir.bu aklıma takıldı cevaplarsanız sevinirim...