Mesajı Okuyun
Old 06-12-2013, 12:42   #1
Konuk

Varsayılan kadına psikolojik şiddet

Merhabalar. Ben bir arkadaşıma yardım edebilmek umuduyla sizlerden bilgi almak amaçlı yazıyorum. Arkadaşım (19 yaşında) bir şekilde tanıştığı bir adamdan ayrıldığı zaman adam bunu kabullenememiş ve yaklaşık bir yıldır ona karşı sözlü ve yazılı tacizlerde bulunuyor. Bunun için aralarında devam eden bir davaları var ama arkadaşımın avukatı ona dört şahit bulması gerektiğini söylemiş. Ancak şahit olabilecek insanlar da bunu kabul etmiyor ve arkadaşım psikolojik olarak çökmüş vaziyette. Aslında bir kitap dolusu delil toplandı ancak hiç şahidin olmaması arkadaşımın aleyhine oluyor. Bu arada da adam sosyal sitelerde onun adına hesap açıp onun ağzından yazıyor. sanki suçlu kendisi değil de arkadaşımmış gibi ona iftiralar atıyor ve kızın gittiği mekanlara uğrayıp fotoğraflarını gösterim kızı görüp görmediklerini soruyor. Ayrıldığı dönemlerde baskıyla bir süre onu yanında tutmuş ve bu süre içinde onun kafasına silah dayamalar, yolun ortasında toplum içinde ona bağırıp çağırmalar gibi olayları da olmuş. Arkadaşım şimdi umutsuz bir şekilde mahkeme gününü bekliyor ve hiç şahidi yok. Benim sizlerden ricam bu mevzu hakkında başka herhangi bir şey yapabilir miyiz veya yardım alabileceğimiz herhangi bir yer var mı bunu öğrenmek. Cevabınızı bekleyeceğim şimdiden teşekkür ediyorum.