Mesajı Okuyun
Old 17-11-2017, 13:43   #1
Av. Meltem ERTÜRK

Varsayılan vergi dairesi ödeme emri iptali

Herkese merhaba,

Yine bir vergi memuru vakasıyla karşı karşıya kaldım. Benim bütün bildiklerim mi yanlış yoksa memur mu yanlış lütfen beni düzeltin..

Bugün kendi adıma bir vergi ödeme emri tebliğ aldım. (Üniversitede kullandığım harç kredisi geri ödemesi için) Fakat hiç bir ay ödememi aksatmadım ve allahtan pinpirikli bir insanım ki tüm ödeme dekontlarımı da saklamıştım. işe yaradı=) şimdi ortada yanlışlıkla göndeirlen bir ödeme emri de olsa sonuçta tebliğ edilen bir ödeme emri var ve bunun iptali için dava açmak zorundayım DİYE BİLİYORUM. Fakat yine de ilgili vergi dairesiyle görüştüm. "bilgilendirme amaçlı göndermişizdir, borcunuz görünmüyor avukat hanım. dikkate almayın ne davası yahu" gibi bir ifadede bulundu.

Şimidi lütfen sizler yanlışsam düzeltin..Tüm bildiklerim yanlış mı=) ödeme emrinin sadece bilgilendirme amaçlı gönderildiği nerde görülmüş.. 7.günün sonunda banka hesaplarıma haciz koysalar "durun yahu borcum yok, kadın bana telefonda önemsemeyin dedi" mi diyeceğim..o ödeme emrini iptal ettirmez isem nerden bilsinler borcum olmadığını..böyle bir şey olabilir mi yahu=)