Mesajı Okuyun
Old 14-01-2007, 13:29   #18
pinar*

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
sayın pinar* hanım katılmadığınızı ifade etmişsiniz ama gerekçesini yazmamışsınız 1.Yabancı dilin meslek yaşamında işe yaramayacağını meslek yaşamına atılınca göreceksiniz 2.Derslerin 3 yılda verilmesi temennisinide bulunmuşsunuz ki bu hukukun doğasına ters düşer ve son derece isabetsiz bir yaklaşımdır.Derslerin 3 yılda verilmesi teori eksiği olan bir yığın hukukçu yaratacıktır.Şöyle olabilir 4 yıl içinde verilsin şu anki durum gibi fakat okul döneminde uygulamada gösterilsin.saygılarımla

benim söylemek istediğim hukuk alanında dilini kullan ya da kullanma (ki bu mezun olduğunuz okulun sizi nereye yöneltiğiyle yakından ilgili...ben kullanabileceğim bir çalşma alanı bulacağıma inanıyorum) kendinize kattığınız yanınıza kar kalır ve alanınızda iş hayatında olmasa bile kullanma fırsatı yaratabilirsiniz.Belki iş hayatı benden şimdilik uzak olduğu için yanılıyor olabilirim ama benim UMUDum var en azıdan Bir diğeri paket programlar (okuldaki hocalarımızla da konuşmuştuk bunu) Türkiye de eğitimde alt yapı sorunu olduğu için mümkün görünmeyebilir ama yurt dışında uygulanan ve oldukça başarılı bir sistem. Bunu kişisel araştırmalarıma dayanarak söylüyorum. Ancak bu başlıbaşına tartışılması gereken ayrı bir başlık olabilir. Nitekim ayrıntılarını konuşmadan bir yargıya varmak pek d mümükün değil sanırım. Saygılar.