Mesajı Okuyun
Old 10-06-2009, 16:36   #309
lawyer_721

Alıntı:
Yazan av_fguz
Sigarayı tadını sevdiğim için içiyorum.Sıkıntıdan,özentiden veya mutluluktan başlamadım.Bir gün bir bakayım tadı nasılmış dedim hoşuma gitti o gün bu gündür içiyorum.Başladığım bir şeyi bırakmam.Sigarayı da bırakmak istemiyorum.
Ancak sigara içen veya içmeyen kişilerin sigara içtiğim için beni eleştirmesini de hoş göremiyorum.Sonuçta herkesin kendi bedeni ve ruhu istediği gibi tasarruf edebilir.Ben sigara içmeyenlere zorla sigara içirmeye çalışmıyorum.Ya da sigara içmeyenleri rahatsız etmiyorum.Sigara içmeyenler niye bize sürekli olarak hastalıklı muamelesi yapıp sürekli bırakın bırakın diye telkinde bulunuyorlar anlamıyorum.Bırakmak isteyen bırakır zaten.(Yanlış anlaşılmasın sözüm forumda mesajı olan arkadaşlara değil,genel olarak ifade ediyorum.)
sigarayı bıraktırma hastalığına yakalananlar var. ben de bu tür insanlarla karşılaştığımda sinirlerim alt-üst oluyor. ama nedense en çok annem ve eşim baskı yapıyorlar. onlar ise beni çok sevdiklerinden yaşasın sigara içme özgürlüğü. bu gidişe bizi forumdan atmasalar iyidir