Mesajı Okuyun
Old 03-10-2016, 01:43   #1
Av.AdnanEsad

Acil Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve TOKİ arasındaki sözleşme , İcra Takibi

Sayın meslektaşlarım öncelikle hepinize iyi çalışmalar diliyorum.

TOKİ ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı arasında yapılan sözleşme ile maddi durumu iyi olmayan ailelere TOKİ sitesi yapılıyor. Burada ikamet eden kişiler 10 yıl boyunca kira öder gibi ev sahibi olacaklar. 10 yıl boyunca sitede bulunan bağımsız bölümler tapuda SYDV adına kayıtlı. Sitenin yönetim işleriyle özel X Şirketi ilgileniyor. X şirketi müvekkilden sitenin kömür ihtiyacı için talepte bulunuyor ve müvekkil de 3 yıl boyunca sitenin kömür ihtiyacını karşılıyor. Akabinde yönetim site sakinlerinin aidat ödemediği gerekçesiyle borçları ödeyemiyor.
X yönetimi aleyhine ilamsız takip başlattık ve takip kesinleşti.
Alacağımıza istinaden bankalara müzekkere gönderdik ancak yönetim adına herhangi bir alacak bankalarda mevcut değil.

Kaymakamlık ile yapılan görüşmede kaymakamlık borcu ödeyeceğini söyledi ancak şu aşamada artık ödeme yapmayacağını bildiriyor.

Müvekkilin de yüklü bir alacağı var. Sorum şu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın tapuda malik gözüktüğüne istinaden KMK uyarınca ortak giderlerden sorumluluk hususunda SYDV'dan bu borcu tahsil edebilir miyiz ?

Mesleğe yeni başlamış bir meslektaşınız olarak değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.