Mesajı Okuyun
Old 10-07-2015, 15:22   #9
ecemefem

Varsayılan özel hastane- zamanaşımı

Alıntı:
Yazan üye7160
Yukarıda ki kararın işinize yarayacağını düşünüyorum.Oldukça kapsamlı bir şekilde açıklanmış..

Merhaba, benim de su an üzerinde araştırma yaptığım ve aklımı kurcalayan bir durum su ki mustakbel müvekkilimin bebeği idrar torbası dışarıda doğuyor. özel hastanede yapıyorlar doğumu ve kontrollere hep özel hastaneye gidiyorlar. Hastaneden sıfahen doğum öncesi ve sonrası o hastanede tedavi olduklarına dair delil teşkil etmesi açısından belgeleri ( kontrol tarihleri, tahlil sonuçları vs.) istiyorlar anacak hastane vermiyor. Bana sordular ne yapabiliriz diye. Yukarıda okuduğumdan anladığım kadarıyla devlet hastanesi olunca idareye karsı dava açılabiliyor ve zamanaşımı 1 sene oluyor. Peki ya Özel hastane olunca zamanaşımı konusu nasıl oluyor? 5 yıl olmalı gibi geliyor ama yanılıyor muyum? davayı hem hastaneye hem de doktora karsı mı açmalıyım? öncesinde başvurmam gereken bir merci var mı? Dava açmak için izin almam gereken bir bakanlık vs gibi?Yine idare mahkemesinde mi yoksa Asliye hukuk mahkemesinde mı dava açmamız gerekiyor? tazminat miktarını ne kadar göstermem gerekiyor? bu tur bir dava almamıştım daha önce o yüzden biraz deneyimsizim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Tüm meslektaşlarıma simdiden tesekkür ederim...