Mesajı Okuyun
Old 28-04-2014, 23:25   #10
oguzhand0

Alıntı:
Yazan Av. Ayşe Yel
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. TSHH ne 2014 yılı itibariyle açmış olduğum bir dosya var. Ancak açılmayı bekleyen onlarca dosyam var. Daha öncesinde başvurmuş olduğum dilekçelerde vekil olarak kendimi belirtmiyordum Çünkü bildiğiniz üzere Vekalet ücretine karar verilmiyordu. Benim kararı istemedeki amacım kredi Kartı aidatı veya dosya masrafının tüketiciye geri iadesi için değil bu husus da bulunduğum yerde de yüzlerce karar mevcut. İstediğim TSHH kararında vekalet ücretine karar verilmiş olmalı. Dediğiniz gibi Vekalet ücretine karar verilmezse itirazda edebilirim hatta bu husus da Tüketici Mahkemesinin vereceği kararla daha fazla vekalet ücreti alınabilir. Ancak benim amacım fazla uğraşmamak Hakem Heyeti vekalet ücreti hususunda karar vermez ise tüketici mahkemesine itiraz edilince tarife gereği kararının üç aşağı beş yukarı ne olucağı belli. Ancak fazla uğraşmak istemiyorum.

Siz TSHH kararına itiraz sebebiniz vekalet ücreti için mi yoksa karar da bir sıkıntı mı var ? Elinizde Vekalet ücretine karar verilmiş TSHH kararı var ise gönderirseniz sevinirim.

Bu konu ile açmış olduğunuz benzer başlıklı bir konuda ilgili kararı paylaşmıştım.
Bkz:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=90878

Ben sırf vekalet ücretine hükmedilmediği için, karara sırf o yönden itiraz ettim ve mahkemede dava açtım. Kararda onun dışında bir sıkıntı yok, haksız alınan bedlein tüketiciye iadesine karar verildi. Hatta kararı da icra yolu ile infaz ettim.

Saygılarımla