Konu: ayrılık
Mesajı Okuyun
Old 22-05-2012, 11:23   #1
Konuk81

Varsayılan ayrılık

iyi günler ben eşime geçen haziran ayında ayrılık davası açmıştım dava eylül ayında görülecekti ama mahkemeye 3 gün kala barıştırıldık ayrı kaldığımız üç ay sonucunda eşimden ne maddi ne manevi hiç bir destek alamadım 4 çocuğumuzla babamın evinde kaldım ve yine aynı sorunlarla karşı karşıyayım avukatımı aradım dosya hakkında bilgi edinmek için muracaata bırakıldığını söyledi barışma ihtimalinini daha önce avukatıma haber verdim ama dosyamın kapatılmamasını söylemiştim müracaata bıraklınca başvuru esnasında hemen dava görülürmü yoksa yine belirli bir tarihmi verilir ve geçen dava açtığım ve davaya gitmediğim için nafaka verilmezmi eski geçmiş üç ayın nafakasını ala bilirmiyim geçen senenin nafakasını. birde kayınvalidemle aynı evde yaşıyorum eşim kayınvalidem yüzünden bizimle konuşmuyor yemek yemiyor bana hakaret ediyor.eşimden psikolojik olarak şiddet görüyorum ayrılık davası açacam eski dosya üzerinden ama tek korkum benim ve 4 çocuğumun nasıl geçineceğimiz korkusu ayrılmayı ben istediğim için evden ayrılmak zorunda olan benmi olurum yoksa eşimin ve kayınvalidemin ayrılmasını isteme gibi bir hakkım olurmu çünkü yeni bir ev açmak hiçte kolay deil kiraya çıkarsam masraflarını eşimden isteme hakkım varmı ne yapmam konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla