Mesajı Okuyun
Old 25-02-2009, 15:45   #1
Konuk

Soru ipotekli ev diğer eşe devredilebilir mi?

ikinci evliliğimizi yaptık.Eşimin bir önceden bir çocuğu var, şimdi ise bizimde bir çocuğumuz var.Çok zor şartlarda kredi çekerek bir ev sahibi olmaya çalışıyoruz.Bana ait tüm birikim şuan harcandı,eşim bu ev senin hakkın diyor ancak ödemeleri devam ediyor, evin yarı değeri kadar borcu var ve ipotekli tabii, eşime birşey olur, eski eşi bizi zor durumda bırakabilir diye(yani ilk eşinden olan çocuğun hakları için,ve tabiiki bu çocuğun hakları bencede var ve ona ödenmeli)direk icra yoluna gider biz çocuğumla sokakta kalabiliriz endişemiz var,hiçte iyi niyetli insanlar olmadıklarını eşimde söylüyor.Zor şartlarda ödediğimiz bu ev için nasıl bir koruma yoluna gidebiliriz,(babaya bir şey olsa çocuğun hakları tarafımdan mutlaka ödenir)şuan ben tapuyu alabilirmiyim veya başka bir yol varmıdır?Ve bundan sonraki edinilecek mallar için, eşimin ilk çocuğu ve benim çocuğumun hakları nasıl olacaktır?Benim üzerime kayıtlı olması avantaj sağlarmı?Benim birikimimde işin içine girdiğine göre, böyle bir durumda eski eş çocuğu için malın tamamı üzerinden hak iddia edebilirmi?
teşekkür ediyorum şimdiden ,