Mesajı Okuyun
Old 02-10-2006, 18:05   #16
yargıç isa

Kitap ......

syn Gülan,

Size karşı neden tepkili olayım. Yazınızdan anladığım şeyi " suça azmettirmenin suç olduğu kuralı" çerçevesinde cevapladım. Siz böyle düşünemezsiniz gibisinden birşeyler kastettiğimi zannetmiyorum. "bana göre bir eylemi yapan kişi ceza almalıdır o eylemi doğru bulan değil.örneğin hırsızlık suçunu yapan cezalandırılmalıdır iyi ki yapmış diyen ya da ona hak veren değil" şeklindeki düşüncenizin nelere yol açmış yada açacağı konusunda kendi fikrimi söyledim. Sizde buna bir cevap yazabilirdiniz. Düşünce özgürlüğüne karşı değilim.Düşünce özgürlüğüne engel bazı maddelerin kaldırılmasından yanayım fakat İnsanları çatışmaya, kötülüğe, hukuksuzluğa itmeye çalışan düşüncelere karşıyım. Ben böyle düşünüyorum; siz böyle düşünmeyebilirsiniz. Farklı düşünen kişilerle tartışmak beni çok memnun eder aksine. Bu yüzden tepki aklımın ucundan geçmez. Eğer ki yinede size karşı saygı sınırlarını aştığımı düşünüyorsanız özür dilemekten çekinmem.

syn adalet, düşüncenin alta konmaya çalışılması hakkındaki cevabınız çok basitçe. Bu forumda, bu konuda ki tartışmada böyle bir çaba görmedim. Mahkemelerde gördüğüm o içler acısı durumların ortadan kalkmasını, düşüncelerin özgürlük tahtına değil GÖKYÜZÜNE oturtulması gerektiğini açık açık savunuyorum. Düşünceler çarpıştırılarak en iyiye ulaşılır.

saygılarımla...