Mesajı Okuyun
Old 23-01-2008, 13:48   #13
Av.Barış

Dün CNN Türk'te bu konuyu tartışırken izledim.Herkesin ortak görüşü bu kararın kanuna uygun fakat yanlış bir karar olduğu yolunda görüş bildirdi.İP filtrelemesi yapılmış fakat yine açık var.Başka yolla girilmesi yine mümkün.Ben internette arattım ve o yolu'da buldum.Deneme amaçlı olarak siteyede girdim.
Tartışılması gereken nokta da burda başlıyor zaten.Bilgi toplumu olmak istiyorsak bilgi çağının en önemli unsuru olan interneti yasaklamanın ne kadar doğru olduğu?
Görüntüyü yükleyeni bulmak yerine yine kendimize has çözüm yolu ile "siteye erişimi engelleyelim kimse girmesin" mantığı.Aynnı 5560 sayılı yasadaki gibi."PAra yok o zaman zorunlu müdafiiliği kaldıralım" vs.Bu örnekleri çoğaltmak mümkün tabii ki.
Bi kendini bilmez insanın upload ettiği görüntü yüzünden Türk halkının en çok ziyaret ettiği siteyi(GÜnde yaklaşık2 milyon) neden kendimize ceza vererek erişime kapatıyoruz?
Bu kendini bilmezin yaptığı hatanın faturası neden bize kesiliyor?
Sadece Almanyada yaklaşık 2 milyon Türk var ve bu kuralı o zman onlar içinde uygulayalım!
Dünkü programda değinilen bir konuda şöyle idi;
Artık Tüm dünyanın gözü Türkiye üzerinde.Artık Türkiye düşmanı bazı insanlar bu görüntüleri arttırarak upload edecektir.Çünkü bizim hassas noktamızı anlamışlardır.Bu sadece youtube ile sınırlı kalmayacak ve başka paylaşım sitelerine de aynı görüntüler yüklenilerek bizi daha çok rencide edeceklerdir.Bizde sürekli yasaklama kararlarıyla kendimize has yöntemlerle İran,Çin vs ülkeler gibi "Denetimli internet" ülkelerinden biri olacağız ve olduk bile
saygılar...