Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 15:23   #15
hukukbilgisi

Varsayılan Ayrılık Testi

Ayrılık Testi

Değerli okurlar, sayfalardır ayrılık üzerine yazıp çiziyorum, ama bakalım bir faydası dokunuyor mu?.. İşte bu yüzden, ayrılma konusunda durumunuz nedir, bunu test etmek istiyorum. Aşağıdaki soruları dikkatlice okuyup, kendiniz için en uygun olan seçeneği işaretleyiniz.

1. Eşinizden ayrılmaya karar verdiniz, fakat çocuklarınız “buba buba” diye feryat ederek ve ağlayaraktan “ayrılık açılımı” sürecinizi sabote etmeye çalışıyorlar, tepkiniz?

a- Ananızı da alın gidin, deyip bir güzel ayrılırım.
b- Kıyamam çocuklarıma, ayrılma kararımdan ayrılırım.

2. Eşinizle birlikte güzel bir aşk filmi izlediniz. Filmin sonunda erkek ve kadın evlenerek muratlarına eriyorlar. Film hakkındaki yorumunuz ne olurdu?

a- “Ayrılmalı, çatışmalı bir film yok muydu, yahu?” diyerekten film seçimini bıraktığım eşime serzenişte bulunurum.
b- “Ay kııııız, ne güzel filmdi” derim.

3. Bugün evlilik yıldönümünüz ve eşinize bir aşk şarkısı mırıldanarak jest yapmak istiyorsunuz, seçiminiz hangi şarkı olurdu?

a- Ayrılık da sevdaya dahil...
b- Terk etmedi sevdan beni...

4. Eşinizle/sevgilinizle birlikte ana haber bültenini izlerken şöyle bir haber geçti: “Dünya Ölü Aşklar Cemiyeti’nin teklifiyle; her sene Ekim ayının ilk Pazar günü ‘Dünya Ayrılık Günü’ olarak kabul edildi.” Yorumunuz ne olurdu?

a- Gooooooooooooooooooool!..
b- Yuh artık, böyle kutlama mı olur beeeeee!

5. Eşinizden/sevgilinizden ayrılmak fikri aklınıza düştüğünde:

a- Kendimi yerçekimsiz bir ortamda gibi hissederim, sevinçten gözlerim dolar.
b- Fikrimden geceler yatabilmirem. Off ne fena fikir bu. Üzüntümden ağlarım.

6. Son zamanlarda eşinizle/sevgilinizle sık sık tartışmaya başladınız:

a- Hayvanlar tepişe tepişe, insanlar tartışa tartışa ayrılırmış.
b- Sarılır kucaklar gönlünü alırım, bunlar işin tuzu biberi, derim.

7. En son ayrıldığınızda:

a- Ne güzel ayrılmıştım, üzerimden büyük bir yük kalkmıştı: Dörtnala ayrılmak lazım, arkadaş.
b- Çok üzülmüştüm, o gece 5 paket cigara, 14 kutu kola içmiştim.

Bu kadar soru, test etmek için yeterlidir sanırım.

Soruların tümüne (a) diyerek cevap verenler için, ayrılmayı adeta bir egzersiz haline getirmişler diyebilirim. Sorulardan bir tekine bile (b) cevabını vermiş olanınız var ise, ilk sayfadan yeniden başlamanızı salık veririm. Ayrılma yolunda fire vermek demek, ayrılmanın felsefesini anlamamak demektir ki, bunu kabul edemeyiz.

Güncel bir olaya ilişkin yorumumla, bu bölümü bitirmek istiyorum. Evli ve romantik Can Dündar’ın, eşinden başka bir kadınla öpüşmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı değerli okurlar.

Ne demiştik biz?.. Zina ve aldatmak, ayrılmak için tek başına yeterli olmamakta; eşin sessizliği, ayrılmayı imkansız kılmaktadır. Bu yüzden, aldatma yöntemiyle ayrılmak isteyenlere önerimiz şuydu: Aleni bir şekilde aldatın, döke saça aldatın!.. Saygıdeğer okurlar, bu öpüşme hadisesi ayrılmak isteyen Can Dündar’ın sessiz çığlığından başka bir şey değildir. Dündar’ın eşini, bu sessiz çığlığı duymaya ve tez zamanda ayrılmaya davet ediyoruz.

Bağlayacak olursak: Hepimiz Can’ız hepimiz Dündar’ız; ayrılmacı gerillayız.