Mesajı Okuyun
Old 03-05-2013, 17:24   #7
Konuk

Sayın Av. Habibe Yılmaz Kayar.Dediğiniz gibi davayı idareye karşı açmayı düşünüyorum lakin takdir edersiniz ki giden sağlığım ve dişlerim hiçbir zaman eski sağlıklarına kavuşmayacakları gibi bu durumu bir ömür boyu yaşamak zorunda kalan yine ben olacağım.
Bu sebepten ötürü Diş Hekimine karşı aşırı derecede nefret ve öc alma duygusuna kapılıyorum.Sanırım bu duygumu yatıştıracak tek şey bu şahsın Adalet önünde hesap vermesi ve benim onun karşısında ona sarfedceğim suçlamaları duymasıdır.
Açıkçası İdareye karşı dava açılabilir hükmünü veren Yargıtay'ın bu kararını anlamsız buluyorum.Çünkü burada suç idarede değil özensiz ve bilgisiz iş yapan hekimdedir böyle bir kararın hekimleri koruduğu düşüncesine kapılıyorum.Zira hastaların tedavilerinde rıza alma hakkı olduğu söylensede bunun nasıl yapılacağı ile ilgili bir bilgide yok, ve böylesi bir durumda sanırım hekimin ve sekreterinin sözleri etkili olacaktır halbuki bu şahıs benden rızada almamış ve bilgilendirmemiştir.
Efendim şimdi hekimin şahsi ağır kusuru söz konusu ise bu durumda hem idarede bakanlığa karşı hemde asliye hukuk'ta hekime karşı bir dava açma durumu olabilir mi.
Henüz Adli Yardım bürosundan tarafıma bir cevap gelmediği için sizleri meşgul ediyorum kusuruma bakmayı lütfen.