Mesajı Okuyun
Old 21-04-2013, 18:08   #1
Konuk

Varsayılan Yanlış Tedavi İçin Adli Yardım Alabilir miyim?

Tüm üyelere saygılar sunarım.
KOnuyu şöyle özetlemem gerekirse 2 yıl önce ön dişlerimden birisi hafif kırık olduğu için kötü durması neticesinde bir ADSM( Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi)'ne başvurdum.
Bu neticede bana hekim tarafından kaplama yapılacağı söylenip dişim kesildi.Lakin bu süre içerisinde araştırmalarımda ve farklı hekimlere başvurmamda hem yapılan tedavinin yanlış olduğu hemde sağlam olan 2 komşu dişimede zarar verildiğini bir miktar kesildiği söylendi.Bundan sonra ağır psikolojik problemler yaşadım.
Yaptığı kaplama işlemi için kesim işleminin çoğu ülkede ve ülkemizde terkedildiği ve dolgu ile halledilebilecek bir sorun olduğu çoğu hekim tarafından bana söylendi.
Kendisini bir kez hasta hakları birimine şikayet ettim lakin sonuçta kendisi suçsuz bulundu.Öğrenci olduğum için üzerine fazla düşemedim.Ancak şimdi sağlam dişlerimden oldum estetik açıdan kötü duruma düştüm.
Sizlerden bir kaç soruma yardımcı olmanızı rica ediyorum.

1-)Tamamen estetik açıdan yaptırdığım için eser sözleşmesinin kapmasına girer mi? girer ise bana avantaj sağlar mı?
2-)Üzerinden 2 sene geçmesi dava açmama engel olabilir mi?
3-)Dava açmak için herhangi bir avukat tutabilecek bir gelire sahip değilim.Bu tür konularda hakkımı aramak için Adli yardım alabilir miyim?
4-)Elimde bu konuda sadece eski halim ve kötü duran yeni halimin fotoğrafları mevcut gerekirse raporda alabilirim.Ayrıca hastanenin arşivinde gittiğim gün kesim işleminin yapıldığına dair kayıtlarda mevcutmudur?
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.