Mesajı Okuyun
Old 18-09-2009, 10:52   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
ben gecen ay anlasmali olarak ayrildim ve hicbisey talep etmedim.nafaka veya tazminat..23 aylik bir oglum var.hakime hanim mahkeme gunu durusmada cocugun babasi yurtdisinda ve cocuk ufak oldugu icin 1 ve 7 temmuz yatili olmamak sartiyla gorebilir diye karar verdi.1 hafta icinde temyize gitmeden teblig yapicaz falan diye bana esimin avukati imzalar attirdi.elime gecen kararda ise hakime hanimin verdigi karar yok.tam tersi sanki baba tr deymis gibi hafta sonu bayram vs. izinler verilmis.avukati aradim duzeltiriz dedi.bugun adliyeye gittim karar duzeltiyse alayim diye..iki tarafada teblig edilmis gorunuyor karar ama karsi taraf itiraz etmis 1 ve 7 olmasin diye yargitayda dosyaniz dediler..simdi ben ne yapmaliyim.1 ve 7 temmuz diye karar verilmisti.karar kesinlesmeden itiraz etmisler.sizce sonuc ne olur?baba ikametini burda yasiyor gibi gostermis olabilir.ozaman elimdeki karar mi gecerli olacak?kafam cok karisik..adli yardima gittim bilmiyoruz sonuc ne olur yada ne yapmaniz lazim bilmiyoruz dediler.tek umudum burasi lutfen yardimci olun..

Sayın Konuk,

Anlatımınıza bakılarak size doğru cevap vermek çok zor. Meslektaşlarımızın uyarılarına rağmen kendi işinizi kendiniz yapmaya çalışmaktasınız. Sorunuzdaki çelişkilere gelince...

Alıntı:
1 hafta icinde temyize gitmeden teblig yapicaz falan diye bana esimin avukati imzalar attirdi

Eşinizin avukatı bu imzaları, mahkeme kaleminde attırıp hakime havale ettirdiyse, temyizden feragat etmişsiniz, demektir. Bu defa onlar niye temyiz etti sorusu karşımıza çıkar? Niyetleri sadece sizin temyiz hakkınızı elinizden alıp, kendilerininkini kullanmak ise, karar onların da aleyhine demektir.

Alıntı:
elime gecen kararda ise hakime hanimin verdigi karar yok.tam tersi sanki baba tr deymis gibi hafta sonu bayram vs. izinler verilmis.

Elinizdeki karar "Gerekçeli karar" olmayıp, duruşmada verilen "Ara karar" olabilir mi?

Alıntı:
iki tarafada teblig edilmis gorunuyor karar ama karsi taraf itiraz etmis 1 ve 7 olmasin diye yargitayda dosyaniz dediler

Bu defa da kararın tebliğinden söz etmektesiniz. Dosyanın Yargıtay'a gidebilmesi için, sizin temyiz sürenizin de geçmiş olması gerekmektedir.

Özetle, verdiğiniz bilgilerle sağlıklı cevap almanız mümkün değil. Bir avukata gidip, dosyayı onun incelemesini sağlamalısınız.