Mesajı Okuyun
Old 21-05-2012, 15:50   #1
av.se

Varsayılan davaya dahil edilme talebimi geri alabilirmiyim

Değerli arkadaşlarım..aşağıda ayrıntılarını izah ettiğim konuya ilişkin düşüncelerinize ihitiyacım var..ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Asıl işveren alt işveren ve taşeron ilişkisi ile birbirinebağlı dört şirkete karşı, bu şirketlerce yapılan inşaat da ölen iki çocuk için,müştereken ve müteselsilen sorumlu tutulmaları talepli tazminat davası açtım..Davalariki ayrı mahkemeye düştü..

Davalardan birinde gelen bilirkişi raporu, davalıların vedava dışı belediyenin müştereken ve müteselsilen sorumlu olduğu yönünde oldu.

Diğer davada gelen bilirkişi raporunda belirli oranlardakusur tespiti yapıldı, müştereken ve müteselsilen ifadesine yer verilmedi ve%40 kusur dava dışı belediyeye verildi.. belediyenin davaya dahil edilmesinitalep ettim..davalılar muvafakat ettiler. Mahkemece HMK 124. Uyarınca belediyenindavaya dahil edilmesi için dava dilekçesi ve delil listesi ile duruşma günününbelediyeye tebliğ edilmesine masrafın davacı tarafça karşılanmasına kararverildi. Bu davada belediyenin davaya dahil edilmesine ilişkin talebimi gerialmam veyahut da ara kararı için masraf vermemem neticesi belediyenin davayadahil edilmemesi halinde ne olabilir?? Yada bu davranışlar belediyenin davayadahil edilmesini engeller mi, mahkeme belediyenin dahil edilmesi konusunda ısrarcıdavranır mı??