Mesajı Okuyun
Old 19-05-2006, 18:07   #23
merayesen

Varsayılan Artik LÜtfen Uyanalim

Ben yurt disinda yasayan bir hukukcuyum. Olayi duydugumuz andan itibaren icimiz daha bir agrimaya basladi. Hem bir hukukcu olarak hem de bir ülkesini cok seven vatandas olarak.
Ben Hukuk Fakültesinde okurken bas örtülü arkadaslar vardi.Yurtta kaldigimiz icin onlarin her birinin bir erkek korumasi vardi. Okula gidip gelirken onlari korumak icin . Ben bu durumu duydugumda cok sasirdim, bir erkek arkadas aciklama yapti, basi acik kiz arkadaslarin baslarina gelen kötü olaylari zaten kendisinin basi acik olmakla davet ettigini söyledi.
Halen bugün 2005-2006 da ülkeme yaptigim ziyaretlerde görüyorum ki adliye personeli oruc olmadigi halde orucmus gibi davranmak zorunda kaliyor, yemekhaneler o aylarda sürekli tamiratta oluyor.Oruc tutanlar da olabilir,namaz kilanlar da. Ama bunu yapmayanlar yapanlar karsisinda sindirilmeye ve kafir olarak mimlenmeye calisiliyor. Bu ülke bir Islam ülkesi degildir, bir Cumhuriyet ülkesidir.
Bu zihniyet degismedikce ne yazikki aziz ATAMIZ in ve onun arkadaslarinin kurdugu ülkemizi ayakta tutmamiz zor olacak.
Din olayi insanin kendi icindeki bir meseledir. Ülkemizde özledikleri seriat düzeni ne pahasina olursa olsun tekrar geri gelmeyecektir. Arkadaslar, bu konuda ülkesini ve Atatürk ü seven her insana görev düsmektedir. Lütfen birlik olalim. Atatürk ün genclige hitabesini tekrar tekrar okuyalim, bütün yanitlar oradadir.
Ne yazikki Cumhuriyet yolunda verilen sehitler geri gelmemektedir. Ugur Mumcu lar ölmez diyoruz, ama ölüyor,inaniyorum onun gibi diger ölen gercek Cumhuriyet evlatlari yasasa idi bugün bu zihniyet iktidarda olmazdi.
Onlar bizi bir bir eksiltmeye ve yok etmeye calisiyor. Bunu gözardi etmeyelim, ölen Sayin Danistay Üyemize rahmetler diliyorum,topragi bol olsun, diger üyelerimize de gecmis olsun diyorum.
Arkadaslar uyanalim, en azindan yakin cevremizi ve akrabalarimizi daha bilincli olmaya davet edelim, biz aktif olarak calismadikca yarinlar cok gec olacak. Yarinlari hazirlayan bugünlerdir. Atatürkcü arkadaslari göreve cagiriyorum.
En icten sevgilerle.