Mesajı Okuyun
Old 31-07-2013, 09:44   #7
hnd_tgc

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Avukat yanında çalışarak meslekte tecrübe edinmeniz istisnai bir durum olup çoğu meslektaşımız büro açtığında mesleğin cilvelerini öğrenmiştir ve şahsen büro açana kadar çok şey bildiğimi sanan ben hiçbir şey bilmediğimi farketmiştim.

Ancak kendi işinizi yaparken öğrenebilir, tecrübe kazanabilirsiniz. Çalıştığım bürolarda bana bir şey öğretene hiç rastlamadığım gibi "bu konuyu bilmeniz gerekirdi" şeklindeki yaklaşımlarla moral açıdan çöküntüye uğradığımı çok iyi hatırlıyorum.

Müstakbel müvekkillerinizin hak kaybına uğramamaları için duyduğunuz hassasiyet önemli olmakla birlikte tecrübe konusundaki eksikliğinizi, birlikte çalışabileceğiniz bir başka meslektaşınızla sürekli istişare halinde olarak; samimiyetinizin olduğu arkadaşlarınıza danışarak; -belirtmeden geçemeyeceğim- THS gibi platformlarda soru sorarak ve sorulan sorulara verilen yanıtları takip ederek aşabilirsiniz.

Masraflara gelince, THS'de konuya ilişkin açılmış olan çok sayıda başlık altındaki paylaşımları incelemenizi öneririm.

Teşekkür ederim... Bununla ilgili konuları elbette ki inceledim, genellikle önceki yıllara ait konular olmakla birlikte fikir edinmemi sağladı tabi.