Mesajı Okuyun
Old 08-11-2012, 14:20   #42
Admin

Sayın Av.Selim Balku
Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Benim eleştirdiğim tek husus şudur; bir kurum ya da bir şahıs hakkında ithamlarda bulunurken, isim belirtilmesi ve hedef gösterilmesidir. Misal sizin THS üyesi olmadığınızı varsayarak, bir forum konusunda "Av. Süleyman KARADAĞ'a, duruşma saatine 5 dakika geç kalacağımı belirtmeme rağmen beni beklemedi, ben de bundan sonra kimseyi beklemeyeceğim" şeklinde sizin ismini zikrederek konuyu THS'DE tartışmaya açsam ne hissederdiniz?
Örnek verdiğiniz konuyu THS'de tartışmaya açamazdınız, zira forum kurallarımızın 9.maddesine aykırı olurdu.

Bu konuya özgü olarak ise forum yönetimimizin bu maddeyi bazı kurum/kuruluşlar için daha esnek yorumladığını size daha önce özel olarak arz etmiştim. Evet biz THS'de kurum, kuruluş ya da kişileri tartışmaya sıcak bakmıyoruz, burada amacımız olayı tartışmak olmalı. Ancak bu forum kuralımızı bir hukuk sitesinde bir hukukçunun bağlı bulunduğu baroyu, baro yönetimini, TBB'yi, Adalet Bakanınını, TBMM'yi eleştirmesine engel olacak şekilde de yorumlamıyoruz. Bir meslektaşımız sitemizde barosuyla ilgili olumlu görüşlerini paylaştığı gibi, eleştirilerini de paylaşabilmeli. Bu görüşlere karşı da elbette eleştirilen dilerse yanıt hakkını kullanabilir (veya övgü varsa teşekkür edebilir), bu yanıtlara da kapımız açık. Nitekim gerek Sn.av.mahmut dikmen, gerekse Sn.AV. SERAP OĞUZ kendi görüşlerini ve bakış açılarını konuya eklemiştir, konuyu açan üyemiz kadar, onların görüşleri için de müteşekkiriz.

Neticede THS olarak burada herhangi bir ihtilafı çözen merci durumda değiliz, bu konularda amacımız da tarafları yargılamak, doğruyu bulmak ve hatta sorunu çözmek dahi değil. Tek işlevimiz hukukçuların meslek hayatlarıyla ilgili her konuyu diğer meslektaşlarıyla paylaştığı bir forum platformu olmak. Bu bağlamda bu konu da konuyu açan meslektaşımızın duygularının ve düşüncelerinin paylaşımı olarak değerlendirilmeli ve bir hukuk sitesinde bir avukatın barosuyla ilgili bu duygularını paylaşımına da (siz katılmasanız dahi) saygı duyulmalıdır diye düşünüyorum.

Yine daha önce özel olarak arz ettiğimiz üzere forum yönetimimizin forum kurallarını bu şekilde yorumlamasını da elbette siz eleştirebilirsiniz ancak bunun yeri bu konunun içi değil, Site ve Forum Yöneticileri ile iletişim alanıdır (forum kuralları madde 6). Konuyu herkese açık tartışmak istiyorsanız, bu alanda açtığınız konu içinde bu isteğinizi belirtirseniz, açtığınız konuyu "Site Hakkında" alanımıza taşıyarak orada tüm üyelerin katılımıyla da konuşabiliriz. Ancak o tartışmanın yeri bu başlığın altı değildir. O nedenle bu başlıkta sadece başlık konusu hakkında görüş yazılmasını bir kez daha rica ediyorum. Eğer öyle yapmazsak gördüğünüz gibi konular dağılıyor.

Ps. Mesajımı yazmaya başladığımda Sn.Konyalı'nın mesajı henüz yazılmamıştı, o nedenle forum yönetimi adına cevap vermek istedim. Mükerrer yanıt için özür dileriz.